Nors ir įspėjo mūsų sporto koriešas Maksas, kokio bičių dūzgimo galime tikėtis šiame Pasaulio čempionate, tačiau esu įsitikinęs, kad 99% žiūrovų, kilusių ne iš Afrikos, kantrybė išseko sulig antrąja turnyro diena. Kadangi per pirmąsias tris dienas futbolą pademonstravo tik Vokietija ir su nedidelėmis išlygomis Argentina, pagrindine diskusijų tema tapo net ne Anglijos rinktinės vartininko R. Greeno naujausias košmaras kamuolys Jabulanis, bet vuvuzelos – dūdos, kurias vietiniai pučia nesustodami 90 minučių. Kaip parodyta iliustracijoje.


Tiems suru.lt skaitytojams, kurie suposi su mūsų redaktoriumi, gaudė vėjus Palangoje ar tinginiavo sodybose ir dar neturėjo progos susipažinti su naujausiu Šiaulių arenos žiūrovų konkurentu – trumpas video susipažinimui.

Koks garsas sklinda iš vienų metu pučiamų 20 tūkstančių šių instrumentų, nebuvus stadione, lieka tik įsivaizduoti, tačiau iš to, kas mūsų ausis pasieka iš televizoriaus ekranų, tikėtina, kad, sudalyvavus tokiame koncerte – rungtynėse, vėliau net kačiuko žingsniai atrodys tarsi dramblių kaimenės dundėjimas (kaip tame anekdote apie girtuoklį).


Nenuostabu, kad jau vakar čempionato rengėjai pareiškė svarstysiantys galimybę riboti ar net visai uždrausti vuvuzelų naudojimą rungtynių metu. Pirmas žingsnis buvo padarytas – paprašyta jas nepūsti bent jau grojant valstybių himnus, nes kol kas tik anglų fanų armadai pavyko kažkiek prarėkti vuvuzelų spiečių. Tuo tarpu norint išgirsti kitų šalių himnus, tekdavo gerai įtempti ausį.


Žinoma, yra ir tokių, kuriems vuvuzelos tampa mūzomis.


Pabaigai noriu parekomenduoti puikų tinklapį, kuris visų pirma pasitarnaus, kaip labai “user friendly” čempionato tvarkaraštis. Taip pat, nuspaudę ant jau pasibaigusių rungtynių rezultato, pateksite į informatyvius aprašymus su nuotraukomis, taktinėmis schemomis ir t.t.  Gaila, kad ne anglų kalba, tačiau kažkiek suprasti r surasti įdomios ir naudingos informacijos tikrai galima. Rekomenduoju užsibukmarkinti kiekvienam futbolo sirgaliui.

Prakaitas

6 Replies to “VIVA VUVUZELA, VIVA!”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *