Prasidėjus vasaros atostogoms, minimal.lt komanda vėl kviečia visus susitikti ir su trenksmu atšvęsti šią progą Sūpynių festivalyje, kuris įvyks birželio 11-13 dienomis Aukštaitijos nacionaliniame parke, Pakretuonės stovyklavietėje, Švenčionių rajone.

Festivalis giriomis nuaidės jau penktą, jubiliejinį kartą. Organizatoriai teigia, kad per tuos metus iš esmės niekas nepasikeitė, galbūt tik jie patys ir juos supantys žmonės. Sūpynės tuo pačiu stipriai paaugo. Pradėtos Molėtų rajone, Raudonėlėje, artimų draugų būryje, jos virto netikėtu įvykiu, žmonių, siekiančių bent trumpam iškristi iš miesto rutinos, užuovėja. Nors ištisus metus Sūpynes lydi labiausiai įsirėžę vasaros avantiūrų sentimentai, pasimatymų su jomis niekada negana.

Suptis šiais metais teks tris dienas ir dvi naktis, dvidešimties gyvų atlikėjų ir trisdešimties didžėjų iš Lietuvos, Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Islandijos, Suomijos ir Švedijos pasirodymų bei šešiasdešimties valandų kruopščiai atrinktos minimal/techno/dub/idm/experimental muzikos ir sūkury. Festivalis ištroškusioms ausims pristatys tik gabiausius, sparčiai kylančius ir aktualius muzikantus.

Sūpynėse gyvai pasirodys:

Dirk Leyers (Kompakt/Klang elektronik, DE), Anders Ilar (Shitkatapult/Merck/Narita Records, SE), Ruxpin (Enpeg/Uni:Form Recordings/n5MD, IS), Mesak (Harmonia/Merck, FI), Avaspo (Kitos knygos, LT), Assassid (StepService, LT), Brokenchord (minimal.lt/Black Acre, LT), Detriot (LT), Golden Parazyth ir K@ (Monaco music, LT), Grad_U (Dumblys/ZeECc/Neurotron Music, LT), Few Nolder ir Leon Somov (Silence, LT), IJO (Sutemos/Lowvibe/Plainaudio, LT), Monad (Monadtunes, LT), Shtirlic.NET (Opus3, LT), Taksi (Lowvibe, LT), Zulusas (Sutemos/Knobs, LT), Infektion (Partyzanai, LT), Moon Disco (Black Montanas/Control Tower/Kommando 6, LT), Sraunus (Dumblys, LT), Shnare.sys ir Recreated Places (LT), ZLo (miestomuzika.lt, LT).

Suks plokšteles:

Peter Van Hoesen (Time To Express/Lan Muzic, BE), Dasha Rush (Sonic Groove/Fullpanda Records, FR), Ana (OES, LT), Calli (minimal.lt/AJA Electronics, LT), Dvigubas Garsas (miestomuzika.lt, LT), EK (Unsound Method, LT), Eric Paquet (La French, FR/LT), Erik Orange ir Samuel Tange (Bedroom Djs, LT), Genys (Lowvibe/OES, LT), Hallucin (Techstylism, LT), Mantas T. (Partyzanai, LT), Nightjar (Lowvibe, LT), Noid (minimal.lt, LT), Noruišis ( LT), Nostra (Partyzanai, LT), Pagalve (Techstylism/Knobs, LT), Simao (Unsound Method, LT), Shn (min_for/minimal.lt, LT), Tag ir Tru (Blank Verse, LT), ZW-X (NSG, LT), Andrius Tamsa ir Mark Anthon (Promophobia, LT), el_T (min_for/minimal.lt, LT), Ernestas Sadau (min_for/minimal.lt, LT), Intakz (Eternia/Vampire Records, LT), Mark Splinter (Lowvibe, LT), Omal ir Pol (StepService, LT), Paul Nevermind (paulnevermind.blogas.lt, LT), S13 (Secret Thirteen Music, LT), Shnipaz (Potcast/minimal.lt, LT), Uncle Roll (Deep Frequency/Proton Radio, LT), Vaiper (R.O.B./Despotin’, LT), Walkman (Sutemos, LT).

Sūpynes puoš Aroma (thebird.lt. LT), Eimis (Dublicate, LT), Gutshis (Evilspot, LT), Vodka Jugend (LT) vaizdo interpretacijos, bei G27 (LT), Kuku.ARTas (LT), Stilingas Dviratis (LT), Stoškus (Minimal Focus, LT) dekoracijos.


Penkmečio proga festivalio organizatoriai, kviesdami užsienio svečius, padirbėjo iš peties. Renginį vainikuos geriausio Briuselio klubo Fuse rezidentas Peter Van Hoesen. Šie metai atlikėjui itin sėkmingi – muzikos žurnalai liaupsina jo savitą techno skambesį ir puikią nuojautą, jo plokštelės yra šluojamos nuo prekystalių, o gerbėjai aplodismentus dalina ne tik šokių aikštelėje, bet ir šiuolaikiniame teatre. Sužavėtas Sūpynių idėja ir meniniu apipavidalinimu, Peter Van Hoesen šeštadienio naktį pasirodys didžėjaus amplua.

Jo kolegė, rusaitė, jaučianti jaukius sentimentus Baltijos šalims ir gyvenanti tarp Paryžiaus fotosesijų ir Berlyno naktinių klubų, Dasha Rush, nušvies Sūpynes ne tik savo moterišku žavėsiu, bet ir itin meistriškai atliktu DJ pasirodymu. Dasha suvirpins net ir tuos, kurie skeptiškai žiūri į moteris prie patefonų.

Naujos muzikinės krypties skwee tėvu tituluojamas Mesak ne tik gros gyvai, bet ir skaitys paskaitą apie skandinavišką muziką bei jos kūrimo subtilumus. Jo kaimynas, Estijoje gyvenantis ir Lietuvoje jau viešėjęs Ruxpin, taip pat pasirodys gyvai.

Sūpynių draugas ir talismanas Anders Ilar šiemet pateiks pateiks dvi dovanas – pristatys festivalio penkmečiui sukurtą kūrinį Traveller bei atliks net du specialiai paruoštus gyvus pasirodymus.

Profesionaliai ir kokybiškai dvejose Sūpynių scenose įrengtos garso sistemos neleis ausims skaudėti.

Poilsį nuo miesto šurmulio papildys festivalio nauja erdvė – kūrybinių menų soft platforma, kurioje vyks seminarai,performansai, futbolo varžybų transliacijos, audiovizualinio meno ir atlikėjų pasirodymai. Laisvalaikio įvairovei bus organizuojami sporto žaidimai, stalo futbolas, vandens pramogos ir alaus pirtis. Festivalio teritorijoje taip pat veiks maisto ir gėrimų barai, baidarių nuoma.

Organizatoriai iš atvykstančių dalyvių tikisi ypatingo dėmesio juos supančiai laukinei gamtai ir žmonėms, keliauti į festivalį pataria pigesniu ir patogesniu būdu – traukiniu, važiuojančiu Vilnius-Pakretuonė-Vilnius maršrutu.

Daugiau informacijos: www.minimal.lt arba info@minimal.lt

Afiša Bangos

One reply to “Birželio mėnesio medus – Sūpynės”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *