Ką gi, sūrieji futbolo mėgėjai. Nugara bėga šiurpuliukas – pagaliau sulaukėme mėnesio, kai nerūpės net Kur vynas? su Kur vyru? Kai skubėsime prie ekranų po triskart per dieną, nepriklausomai nuo to, ką tuo metu veiktų aplinkiniai – Suptųsi, Kiltų žaibu ar Būtų Together.

Vienas faktas visgi neramina (kitaip nebūtume suru.lt). Pietų Afrika. Šis faktas neleidžia jausmams prasiveržti visu pajėgumu, nes nuolat galima (reikia) tikėtis kiaulysčių.

Esantiems ten teks saugotis kiekviename žingsnyje. Pranešimai apie incidentus iš Johanesburgo ir kitų miestų atskrenda kasdien ir ne po vieną. O jų personažai – ne tik naivūs turistai, bet ir patyrę žurnalistai, kurių naudojama darbui technika, aišku, vilioja vietinius aukštų technologijų mylėtojus. Saugumas – ne vienintelė problema. Sakykime, Pietų Afrikos klimatas – ne iš maloniųjų (nors dabar ten žiema), tad į adaptaciją reiktų pažvelgti labai rimtai. Nekalbant apie tai, kaip liūdnai gali baigtis kokio nors vietos virtuvės šedevro suvartojimas. Purvas, smėlis, spygliuotos vielos būtinai prisidės prie nuotaikos pagerinimo.

Prie televizorių ekranų, bijau, taip pat kartą kitą gali tekti nusikeikti. Ir ne dėl to, kad palaikoma komanda praleis įvartį. Ar mėgstate vuvuzelų garsą? Su bičių spiečiaus zizimu teks taikytis visą mėnesį. Gal netyčia matėte kontrolinių rungtynių tarp Pietų Afrikos Respublikos ir Kolumbijos rinktinių transliaciją prieš porą savaičių? Mačas vyko „Soccer City“ – didžiausiame šalies stadione, kuriame vyks ir atidarymas, ir finalas. Visai natūralu, kad ir režisieriams tai buvo viena paskutinių repeticijų prieš svarbiausio keturmečio turnyro startą. Ir ką gi, pirmame kėlinyje nebuvo įmanoma girdėti nieko, išskyrus vuvuzelų zizimą. Nuo antrojo pradžios dingo ir vaizdelis. Vėliau paaiškėjo, kad buvo dingusi elektra. Na, žinote, jeigu ir per pasaulio čempionatą bus taip, dar ne sykį mintyse kreipsimės į FIFA prezidentą Seppą Blatterį su įvairiais sveikatos palinkėjimais.

Tiek to, bitės bitėmis, bet svarbiausia, kad aikštėje veiksmas būtų aukščiausios klasės. Tad keli žodžiai apie komandas (toliau bus išdėstyta autoriaus nuomonė, dėl kurios jokios atsakomybės redakcija neprisiima). Prisiminti grupes padės bet kuris sportui skirtas tinklalapis, pvz., – šitas.

Favoritės

Ispanija. Nė kiek nesusilpnėjo, lyginant su dvejų metų senumo Europos čempionatu, kurį laimėjo „ryškia persvara“. Apie F.Torreso ir C.Fabregaso sveikatos problemas galima būtų rimtai kalbėti, jeigu jie vis dar nesitreniruotų bendroje grupėje, o ispanams grėstų perspektyva be jų neįveikti grupės barjero. Tačiau apie tai kalbos nėra, o iki atkrintamųjų varžybų abu turėtų įgyti optimalias kondicijas.

Anglija. Pagal pavardes mažai kas prilygsta anglams. Visose grandyse komanda turi žaidėjų, apie kuriuos sakome: „Geriausias arba vienas geriausių pasaulyje“. Terry, Gerrard, Lampard, Rooney, Capello (būtinai)…Visose, bet ne visose. Vartus, panašu, gins Robertas Greenas ir lažinuosi, ne kiekvienas iš jūsų iš karto gali pasakyti, kas jis toks. Taip jau yra, kad visų Anglijos top-klubų vartus gina užsieniečiai. Ir ši problema gali pakišti anglams koją.

Brazilija. Paradoksas – brazilai turi tris puikius vartininkus (kur tai matyta?!), bet neturi ryškių puolėjų. L.Fabiano šiemet, regis, prarado įvarčio uoslę, o Robinho…Robinho savo žaidimo maniera nė kiek neprimena Pele, Romario ar Ronaldo. Dungos komanda propaguoja gana pragmatišką žaidimą, tačiau turi nemažai talento, galinčio sprogti bet kurią akimirką ir nužygiuoti labai toli. Tiesa, pradėti rodyti jėgą patartina jau nuo grupės varžybų. Nes antrai G grupės komandai gali tekti žaisti su Ispanija aštuntfinalyje…

Priskiriamos prie favoričių

Argentina. L.Messi, D.Milito, C.Tevezas, G.Higuainas, A.di Maria – nuo puolamosios Argentinos rinktinės galios dreba pakinkliai. Tačiau pasaulio čempionato atrankoje ne kartą teko matyti, kaip visas šis lenktyninį automobilį primenantis potencialas sėkmingai atsitrenkdavo į kokios nors Ekvadoro rinkinės traktorių ir suduždavo į šipulius. Priežastis – Diego Armando Maradona, sugebantis stumtelėti ugningą (ne visada cenzūrinę) kalbą apie tarnavimą Dievui ir Šaliai, tačiau pritrukstantis konstruktyvių idėjų, kai reikia sulipdyti iš savo žvaigždžių vieną galingą mechanizmą.

Italija. Kaip ne kaip būtent M.Lippi kariauna Pietų Afrikoje gins titulą. Vieną kozirį, lyginant su rimčiausiais konkurentais, strategas turi – jo auklėtiniai, tarp kurių vis mažiau pirmo ryškumo žvaigždžių, nebuvo per daug apkrauti šį sezoną. Iš šalies klubų Europoje užsibuvo tik Milano „Interas“ (ir dar kaip užsibuvo), tačiau nė vienas (!) jo futbolininkas pasaulio pirmenybėse Italijos rinktinei neatstovaus.

Vokietija. Kažką neblogo gali nuveikti ir be M.Ballacko, bet J.Lowo komandos lubos yra pusfinalis. Bet kokiu atveju šis turnyras rinktinei bus labai svarbus, nes taps naudingu komandos atjauninimo etapu. Treneriai į Pietų Afriką atsivežė vos 3 žaidėjus, perkopusius per 30 metų slenkstį, o H.Badstuberis, M.Ozilas, M.Marinas, T.Mulleris pagal savo amžių dar visai tiktų jaunimo rinktinei.

Olandija. Oranžiniai vėl simpatiški ir vėl galingi, kaip ir prieš du metus Europos čempionate. Bet kažkodėl ir vėl nesitiki jų visuotiniu triumfu. Juk ir Pietų Afrikoje jų kelyje išdygs koks Guusas…

Prancūzija. R.Domenechas bet kokiu atveju po čempionato paliks rinktinę. Ir didžioji dauguma šalies futbolo aistruolių atsikvėps lengviau.

Tamsieji arkliukai

Serbija, Kamerūnas, Pietų Korėja. Šios komandos gali iššauti taip, kad maža nepasirodys. Rankos niežti čia pat prirašyti ir portugalus, bet… jeigu viskas G ir H grupėse vyks „pagal rangą“, portugalams jau aštuntfinalyje teks žaisti su ispanais, o tai nieko gero nežadanti perspektyva.


Egzotika

Šiaurės Korėja, Hondūras, Naujoji Zelandija. Ką gi, pagaliau išmoksime skirti Ri Kwang-Choną nuo Cha Jong-Hyuko. Tikiuosi, kada nors korėjiečiai lygiai taip pat džaugsis proga pajusti skirtumą tarp Edgaro Česnauskio ir Dominyko Galkevičiaus.


Ką gi, nepamirškite surengti spėlionių savo darbo kolektyvuose (kad būtų, apie ką kalbėtis ryte per pasitarymus), surinkti komandas manageriuose (pvz., čia arba čia) ir pirmyn, į futbolo safarį!


Prakaitas Sūru

2 Replies to “WC’2010. Skamba skamba vuvuzelos!”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *