zeal-and-ardor

Daugelis muzikos žanrų mutuoja (na, išskyrus nebent klasiką). Black metal – ne išimtis. Įdomios tampa grupės, kurios plaka bm su shoegaze (Deafheaven) arba su stačiatikių giesmėmis (Batushka). „O kodėl nepabandžius sukergti juodmetalio su bliuzu, gospelais ir kita vergų muzika?“, – pagalvojo Manuel Gagneux.
Kaip tarė – taip ir padarė.

Šaršalas aplink Mauelio projektą Zeal & Ardor kilo pernai balandį, kuomet visas albumas Devil is Fine buvo jo paties patalpintas youtube. Keista, nes dar prieš du metus buvo pasirodęs to paties Zeal & Ardor dešimties gabalų, 25 minučių trukmės self-titled albumas, kuris, mano galva, gal net geresnis už antrą. Ko gero, sužaidė pavadinimas, jog velnias tikrai nėra nieko blogo ir visai neprasta alternatyva religijai.

Skamba, lyg Tom Waits užsimanytų pabrūžint black metal.

Bet taip ilgai tęstis negalėjo. Greitu metu Manuelį surado vadyba ir visi nemokami džiaugsmai dingo iš viešosios erdvės. Šiemet vasarį albumas vėl buvo išleistas (šįkart tipo jau oficialiai), su apgalvota promo kampanija ir visais tam būdingais pribumbasais. Nors realiai dar pernai spėjo patekti į Suru albumų top20.

Po to, kai šis vergų vaikas pagaliau susilaukė padoraus vaizdo klipo (to apie Django Unchained), festivalio Devilstone organizatoriui Vaidusui iškėliau ultimatumą:

20161216_bong_fb

Verta paminėti, kad apie projektą sužinojau iš to paties Vaiduso kažkurių Champions League rungtynių metu.
Džiugu, kad festivalio komandai užteko ryžto ir drąsos surizikuoti.

devil-is-fine

Vienintelis dalykas, kuris man nevisai dera – Manuelio surinkta komanda. Taip, jis tvirtina, kad visi muzikantai yra tikri profesionalai ir jo draugai. Bet man patinka tik bosistė (tiksliau, jos marškinėliai). O labiausiai gaila dėl pritariančių vokalistų…

Manuelio vietoje susirasčiau kokius keturis-penkis augalotus afroamerikiečius (arba bent jau Lenny Kravitzą). Vat tuomet būtų trū black metal! Nes gaila žiūrėt, kaip tie back vokalai neištraukia…

Ir tik nereikia kaltinimų rasizmu. Kuomet ant viršelių vaizduoji Robertą Smallsą ir jo brolius-medvilnės rinkėjus, grupėn kviestis baltuosius yra tiesiog… netrū.

Zeal_аnd_Ardor_-_Devil_Is_Fine

Zeal_аnd_Ardor_-_Devil_Is_Fine_single

Zeal_аnd_Ardor_-_Come_On_Down

Afiša Bangos Sūru Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *