Batushka_-_Litourgiya

Ar jums būna taip, kad patikimas draugas rekomenduoja patikrinti kažkokią grupę, bet jums (dėl įvairių priežasčių) vis niekaip „neprieina rankos“?

Jau kokius 3 mėnesius Maksimas man vis primindavo paklausyt vienus tokius. Ir vis niekaip. Vakar teko kartu keliauti ir prieš pat kelionę Maxas per bliutūfą iš savo telefono į maniškį permėtė vieną gabalą. Nebaigęs jo klausyti paprašiau likusių septynių. Kelionė trūko 14 valandų. Visą tą laiką ausinėse skambėjo tas pats albumas.

Moralas? Žmonės iš prigimties yra tinginiai ir juos sunku „paveikti“, kad jie imtųsi bent minimalių veiksmų. Ypač, kai „aš ir pats moku susirasti, ką klausyt“. Jiems reikia sukramtyti ir įdėt į burną.

Tad linkiu jums dažniau pasitikėti draugų rekomendacijomis.
Ir, aišku, ypatingai, jei tos rekomendacijos iš Suru.lt!

Tas albumas, kurio klausiausi 14 pastarųjų valandų vadinasi Litourgiya, jį įrašė lenkų grupė Батюшка, o išleido pernai gruodį lenkų leiblas Witching Hour Productions. Taip, tas patys, pas kuriuos pernai išsileido lietuvaičiai Au-Dessus.

Gan keistas pasirinkimas lenkams pasivadinti rusišku vardu. Tačiau pamačius Batushka sceninį įvaizdį, meninį plokštelės apipavidalinimą ir juolab pasiklausius muzikos – viskas sustoja į vietas.

Lenkai groja black metal su doom ir simfoninėmis priemaišomis. O svarbiausia, kad į savo kūrybą jie inkorporuoja pravoslavų bažnytinius giedojimus. Jiems tai pavyksta padaryti labai skoningai. Ir iki šiol to nebuvo padaręs niekas.

Be žanrui būdingų būgnų griaustinio, didingų rifų ir spiegiančio vokalo čia figūruoja choras, atliekantis Yekteníyas – vadinamas stačiatikių maldas. Visuma skamba labai nuožmiai, energingai ir velniškai užvedančiai. Be to, įrašas čia žiauriai kokybiškas, detaliai ir aiškiai girdisi visi garsai. Techniški velniūgos.

Nenuostabu, nes nors ir Батюшка tapatybės iki šiol neatskleistos, teigiama, kad prie projekto vairo – gerai žinomų grupių nariai. Internete pilna spėlionių, kad tai gali būti Mgła ar kitų grupių nariai.

Taip pat nenutyla ginčai apie tai, ar grupė skatina satanizmą (grupės koncertai užbaninti Rusijoje) ar tai tiesiog meninės išraiškos forma.

Bet manęs tai absoliučiai nedomina. Nes labiau epiško ir monumentaliau skambančio albumo seniai negirdėjau.

Tikiu, kad albumą tinkamai įvertins ir trū metalai riebaluotais plaukai ir hipster-metal (tokio kaip Deafheaven ar tų pačių Au-Dessus) megėjai.

O dar teko girdėti gandonešius plepant apie tai, kad grupė gros šiemetiniame Devilstone. Ne už ką nepraleisčiau.

Batushka

Bangos Šviežia

One reply to “Batushka – rekomendacija visiems”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *