Ką gi, neišvengiamą ketvirtfinalį (!) Kanada – Rusija tenka vadinti svarbiausiu Olimpinio ledo ritulio turnyro grupių varžybų rezultatu. Ir kaltesni dėl to, kad kažkam iš superfavoričių lemta likti be medalių, yra, žinoma, „klevo lapai“. Pralaimėjimą kaimynams amerikiečiams pateisinti dar galima. Prarastą tašką per rungtynes su šveicarais – sunkiau.


Nesigilinusiems: į atkrintamąsias varžybas pateko visos 12 komandų-dalyvių. Po varžybų trijose grupėse jos buvo surikiuotos pagal savo pasiekimus pirmajame etape. Pirmos keturios sąrašo rinktinės (JAV, 1 vieta A grupėje; Švedija, 1C; Rusija, 1B; Suomija, 2C) gavo tiesioginius kelialapius į ketvirtfinalį. Likusios sudarė vadinamo aštuntfinalio poras (5 sąrašo vieta su 12, 6 su 11, …). Jos tokios: Čekija (2B) – Latvija (4B), Kanada (2A) – Vokietija (4C), Slovakija (3B) – Norvegija (4A), Šveicarija (3A) – Baltarusija (3C). Jei “klevo lapai” būtų įvekę “sūrininkus” per pagrindinį laiką, geriausia antrąja komanda būtų tapę būtent jie, o ne suomiai.


O dabar jau spėjote suprasti, kad neįvykus megasensacijai (o ji neįvyks), kanadiečiai ketvirtfinalyje (kaip ir 2006-ųjų Turine) žais su rusais. Išsipildė daugelio vietos ledo radikalų-mazochistų svajonė vėl susikirsti su rusais. Tik dabar akistata įgavo dar didesnį įtampos atspalvį, nes pralaimėję keliaus namo. Tuščiomis. Šešėlyje liks tokie potencialūs (jei viskas pagal rangą, be griausmų) ketvirtfinaliai: JAV – Šveicarija, Švedija – Slovakija, Suomija – Čekija. Prognozėmis užsiimsime šiek tiek vėliau, o kol kas – žvilgsnis atgal.


Kanados sunkus startas, aišku, tapo didžiausia grupių varžybų staigmena. Rusai pralaimėjo antro turo rungtynes slovakams po baudinių (ir nieko keisto, Slovakijos rinktinė – solidi komanda, galinti nuskriausti bet ką iš favoričių), tačiau vakar reabilitavosi, įveikdami čekus 4:2. Asmeniškai mane nustebino kietas, agresyvus ir aštrus (pirštai niežti rašyti „kanadietiškas“, bet olimpiados kontekste toks terminas kol kas nelabai aktualus) „raudonųjų“ žaidimas. Rusai griovė viską, kas judėjo. O trečią, pergalingą įvartį, dar ilgai suks viso pasaulio telikai: ateivis A.Ovečkinas švariai atliktu jėgos veiksmu tiesiog nužudė aikštės viduryje J.Jagrą, o po kelių sekundžių J.Malkinas pasiuntė ritulį į vartus.


 


Švedai per lemiamą grupės mačą padarė „zapadlo“ suomiams. Pastarieji tikėjosi išnaudoti savo taip mėgstamą kontratakų taktiką, tačiau ją kur kas efektyviau netikėtai pritaikė kur kas „žvaigždiškesnį“ statusą turintys, bet gana blankiai varžybas pradėję olimpiniai čempionai. „Trys karūnos“ tiesiog nieko neleido „liūtams“ sukurti savo zonoje, o patys įmušė triskart. Pretendentai, nieko nepridursi. Tiesa, Suomijos taip pat neskubėkime nurašyti – šios komandos trenerių štabas moka daryti išvadas.

Galiausiai, amerikiečiai. Kaip ir tikėtasi, sunkiai įsivažiavo, tačiau sėkmingai išnaudojo savo šansus per mačą su Kanada, o galiuištrauktibetkuriasrungtynesvienas vartininkas Ryanas Milleris padarė likusį darbą, atremdamas 42 smūgius. Ak, dar šiose rungtynėse Ryanas Kesleris įmušė vieną gražiausių įvarčių į tuščius vartus, kokius tik esu matęs.

Išvada – daugiau Ryanų komandoje (amerikiečiai jų turi net septynis iš 23), ir viskas bus gerai. Nors… ir Brianai rulina. Štai JAV gynėjas (!) B.Rafalski su 4 įvarčiais kol kas – geriausias turnyro snaiperis. Aštuntfinaliai – jau rytoj, antradienį.

Prakaitas

2 Replies to “Rusai laukia. “Klevo lapų”…”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *