Bent jau šiandien. Bent jau Milane. Bent jau Italijoje. Jose Mourinho ir jo kariauna yra pirmi. Tai įrodė per Milano derbį, kai atstumas tarp dviejų pirmaujančių “Serie A” čempionate vietoj to, kad sumažėtų iki 3 tšk., padidėjo iki 9. “Inter” 2:0 įveikė “Milaną” dvasingose rungtynėse, kuriose buvo ir jausmų proveržių, ir gražių įvarčių, ir raudona kortelė, ir neišnaudotas 11 m baudinys.

Nuo pat pirmų minučių “Interas” pranoko varžovus minčių skaičiumi veiksmuose. Kol “Milanas” bandė susivokti “San Siro” erdvėje, o Davidas Beckhamas negalėjo patikėti gavęs geltoną kortelę jau 3 min., buvo įmuštas įvartis – Diego Milito (kažin, ar jo bendravardis Maradona stebėjo argentiniečio žaidimą?!) išnaudojo gynėjo Ignazio Abate netikslumą.

Netrukus pagalbos ranką “Milanui” ištiesė arbitras Gianluca Rocchi. Įžvelgė simuliaciją Lucio kritime, parodė brazilui geltoną kortelę. Išgirdo įžeidimą Wesley Sneijderio žodžiuose, pašalino olandą iš aikštės. Bet iki pertraukos jokios įtakos “Intero” žaidimui tai nepadarė. Komanda ir be vieno žaidėjo atrodė labai solidžiai. Tiesa, Sulley Muntari vos nenurovė kojos Gennaro Gattuso, bet aikštėje “interistas” liko, su geltona kortele.

Antrajame kėlinyje “Milanas”, regis, pradėjo atsigauti. Ypač po to, kai Goranas Pandevas baudos smūgiu padvigubino rezultatą. Bet kai “Intero” gynėjai buvo bejėgiai, komandą kelis kartus gelbėjo vartininkas Julio Cesaras. Jo spektaklis pasiekė kulminaciją, kai atrėmė Ronaldinho 11 m baudinį, paskirtą už tai, kad kamuolys pataikė į Lucio ranką (neturėjo jokių šansų ją patraukti, bet dar ir antrą geltoną kortelę prieš save išvydo). Devyniese “Intero” futbolininkai galėjo įmušti trečią įvartį, bet Maiconas pasigailėjo varžovų. J.Mourinho nepyko. Jis atliko savo triumfo solo prie šoninės linijos, ir jam absoliūčiai pritarė visi mėlyni-juodi stadione. Dvasingas buvo derbis. “Inter” – “Milan” 6:0, susumavus abu sezono rezultatus.

Kas dėl turnyro lentelės, tai “Milaną” beveik pasivijo “Roma” (liko 2 tšk.) , vakar 2:1 laimėjusį svečiuose prieš Turino “Juventus”. Pergalę sostinės ekipai paskutinę pridėto laiko minutę smūgiu galva išplėšė Johnas Arne Riise. Beje, baigiantis mačui būtent vikingas privertė Gianluigi Buffoną gauti raudoną kortelę už paskutinės vilties pražangą.