Pirmas penkias Pasaulio čempionato dienas buvo kalbama apie nykias rungtynes ir puikų teisėjavimą. Maždaug nuo antro turo grupėse situacija radikaliai pasikeitė – komandos pradėjo žaisti, o teisėjai klysti. Iš pradžių tai buvo pavieniai sąmonės užtemimai (pvz., neįskaitytas amerikiečių įvartis į slovėnų vartus), bet tam, kas vyko PARe šiandien, apibūdinti jau tinka Švonderio pareiškimas: “это какой-то позор“.

Per F grupės mačą tarp Italijos ir Naujosios Zelandijos išvydome du įvarčius. Ir abu sukėlė nemažai įtarimų. Kivis mušė iš nuošalės (ir nesvarbu, kad kamuolį prieš tai šiek tiek lietė Fabio Cannavaro – jis tiesiog žaidė epizodą iki galo, bandė nutraukti perdavimą, kurį galva atliko kitas varžovas). Na o tokiam penaliui, kokį teisėjas skyrė į zelandų vartus, nevisada ryždavosi ir legendinis Pierluigi Collina.

Tačiau tai buvo gėlytės, palyginti su tuo, kuo nustebino planetą prancūzas Stephane’as Lannoy. Gal jam trenkė į galvą krizė šalies nacionalinėje komandoje (paskutiniais duomenimis Prancūzijos futbolininkai boikotavo treniruotę, palaikydami išvarytą iš pasaulio čempionato N.Anelką) , gal kokios asmeninės problemos, tačiau G grupės rungtynes Brazilija – Dramblio Kaulio Krantas jis gerokai apgadino.

Prasidėjo viskas nuo antro brazilų įvarčio, kurį L.Fabiano įmušė, labai gražiai suklaidindamas du varžovus… rankomis! Puolėjas net du kartus jomis sau gražiai padėjo, tačiau teisėjas to neįžvelgė. Užtat bėgdamas aikštės vidurio link pasiteiravo brazilo, ar šis netyčia nesužaidė ranka. Kažin ką S.Lannoy tikėjosi išgirsti? Išpažintį ir atgailavimą?

Netrukus Dungos auklėtiniai įmušė trečią įvartį, drambliai (kaip tai dažnai nutinka Afrikos komandoms smarkiai pralaimint) įniršo, o teisėjas paleido mačo vadeles iš rankų. Kai Ismaeilis Tiate vos nesulaužė kojos (nors reikia palaukti galutinio medikų verdikto) trečio įvarčio autoriui Elano aikštės viduryje, arbitras jam net geltonos kortelės neparodė (!), nors iš principo turėjo vyti iš aikštės.

Brazilas savarankiškai nužygiuoti iki drabužinės neįstengė. Po kelių minučių medžioklė tęsėsi: Kaderas Keita  tiesia koja pasitiko M.Bastosą, žaidimo į kamuolį neaptikta nė užuominos. Teisėjas apsiribojo geltona kortele. Galbūt arbitrą paveikė brazilų perdėta reakcija  į kai kuriuos susidūrimus (ypač smarkiai nuskriaustąjį kelis kartus vaidino L.Fabiano), tačiau momentą, kai drambliai iš tiesų peržengė ribas, jis pražiopsojo.

Baigėsi viskas tuo, kad teisybės aikštėje pradėjo ieškoti Kaka, paprastai nė musės neskriaudžiantis. Pasidavė, taip sakant, provokacijoms, ir dėl to, žinoma, buvo neteisus. Kartą tyčia užkabino I.Tiate, kartą pastūmė, užsidirbo geltoną. O galiausiai buvo išvarytas iš aikštės juokingoje situacijoje. Norėdamas amortizuoti kontaktą su grėsmingai artėjančiu K.Keita iškėlė alkūnę. Maždaug papų aukštyje. Tokiu epizodų per rungtynes būna dešimtys, baudos aikštelėse yra griežčiau stumdomasi per kiekvieną kampinį. Natūralus refleksas, bandant išvengti rimtesnio susidūrimo su tokiu drambliu, kaip K.Keita. Pastarasis pargriuvo, laikydamasis už veido, ir pradėjo raitytis ant žolės. Kaip manot, ką padarė teisėjas, net nematęs incidento (o asistentai buvo toli-toli)? Jis parodė brazilui antrą geltoną kortelę! Ir viskas! 

Panagrinėkime. Jeigu S.Lannoy patikėjo, kad Kaka smogė varžovui alkūne į veidą, turėjo rodyti iš karto be kalbų raudoną kortelę. Jeigu nepatikėjo, tai bent jau turėjo parodyti geltoną kortelę (ji būtų antroji) už vaidybą ir pačiam K.Keita. Pasirinko aukso vidurį, apsijuokė visos planetos akivaizdoje. 

 

Taip ir norisi tarti: “Teisėjai, pabuskite, komandos tai jau padarė!”


Pabaigai keli žodžiai apie futbolą (nors norėtųsi jais pradėti). Paragavajus šiandien įrodė Pietų Amerikos atstovų jėgą (apie ją -rytoj) šiame pasaulio čempionate, F grupėje be jokio vargo partiesdamas slovakus 2:0. Italija dar kartą pademonstravo šiame turnyre esanti vidutinė komanda, ir grupėje susiklostė labai įdomi situacija. Įdomumas tas, kad į aštunfinalį gali patekti rinktinė, nelaimėjusi nė vieno mačo. Pvz., Naujoji Zelandija! Tam reikia lygiųjų trečiame ture prieš Paragvajų. Tiesiog rezultatyvesnių už hipotetines lygiąsias tarp Italijos ir Slovakijos. Tiesa, šis scenarijus neatrodo labai realus, nes Paragvajaus rinktinė, manau, nepraleis puikios progos finišuoti grupėje pirma ir išvengti aštuntfinalyje olandų, beveik garantuotai išlaikysiančių pirmą vietą E grupėje.

Brazilai užsitikrino vieną iš dviejų pirmų vietų G grupėje, bet kainą sumokėjo nemenką: Elano – traumuotas, Kaka – išvarytas iš aikštės, tad, jeigu FIFA drausmės komisiją nepanaikins pastarojo diskvalifikacijos, su portugalais teks žaisti be dviejų pagrindinių saugų. O horizonte švyti visai tikėtinas aštuntfinalio mūšis su ispanais…

Prakaitas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *