Nurautų galūnių ar nukirstų galvų šių metų „Tour de France“ dar nematėme, bet sulaužytais raktikauliais, šlaunikauliais bei pralieto kraujo litrais prestižiškiausios daugiadienės dviračių lenktynės pasigirti jau gali. Jeigu per pirmuosius aštuonis etapus lenktyninikai dažnai buvo patys sau priešai, tai šiandien jiems nutarė padėti TV automobilis – ne iš šio, nei iš to nukirto nuo vaizdo du dviratininkus.

Idioto vairuotojo aukomis tapo ispanas Juanas Antonio Flecha („Team Sky“) ir olandas Johnny Hoogerland („Vacansoleil“). Pastarasis vertėsi net kelis kartus, kol galiausiai paskendo dygliuotoje vieloje greta kelio, pirmasis tuo metu įvairiomis kūno vietomis trynė asfaltą. Laimė, abu išvengė lūžių, bet dėl gilių atvirų žaizdų vos sugebėjo nušliaužti iki finišo, nors susidūrimo metu važiavo penkių žmonių atotrūkyje ir rimtai pretendavo į pergalę devintame lenktynių etape. Avarijos kaltininkai televizininkai, nepaisę per radiją varžybų direktorato perduotos direktyvos tuo metu nelenkti lyderių, jau pašalinti iš lenktynių, bet norisi tikėti, kad šia formalia nuobauda urodas vairuotojas neatsipirks. Stebint pakartojimą dar ir dar kartą, sunku reaguoti taip filosofiškai, kaip tai padarė J.Hoogerland. Jis tiesiog prisiminė žuvusį per šių metų „Giro D‘Italia“ lenktynes kolegą Wouterį Weylandtą ir pasidžiaugė, kad ir jis, ir J.J.Flecha liko gyvi. Tiesa, olandas – su maždaug 30 siūlių kojose ir perspektyva pirmą Turo išeiginę praleisti didžiulio skausmo kompanijoje.

Devintas etapas nelaimių atnešė ir kitiems sportininkams. Pelotonui leidžiantis nuo 2 kategorijos kalno per dramatišką griūtį išlėkė į mišką „Astana“ lyderis Aleksandr Vinokurov. Iš įdubos vieną lenktynių favoritų traukė komandos draugai, pats paeiti negalėjo dėl lūžusio šlaunikaulio. Per tą patį incidentą „Omega-Lotto“ tūzas Jurgen van den Broeck susilaužė keletą šonkaulių ir ranką, jo komandos draugas Frederik Willems – raktikaulį, David Zabriskie („Garmin“) – riešą. Visi išvardintieji buvo priversti pasitraukti iš „Tour de France“. Jie tapo toli gražu ne pirmi tokie – per pirmą savaitę dėl rimtų lūžių lenktynes anksčiau laiko baigė tokie asai, kaip Bradley Wiggins („Team Sky“) ar Janez Braikovič („Radioshack“). Čempiono titulą ginantis Alberto Contador („Saxo Bank“) ne savo valia ant kelio gulėsi jau porą sykių, bet jo traumos bent kol kas leidžia tęsti kovą. O juk visa tai – net nepriartėjus prie rimčiausių kalnų (pirmos ir aukščiausios kategorijos kalnus dviratininkai savo kelyje sutiks tik po kelių dienų, 12-ame etape)!

Belieka tik pasidžiaugti, kad abu lietuviai, Tomas Vaitkus („Astana“) ir Ramūnas Navardauskas („Garmin“), kol kas mina be didesnių ekscesų. Pastarasis pirmą savaitę buvo pastebimas, atliko daug darbo pelotono priekyje, kol jo komanda vežiojo geltonuosius bendrosios įskaitos lyderio marškinėlius, jais buvo papuošti galingi Thoro Hushovdo pečiai. Beje, kaip tik šiandien su šia garbe norvegui teko atsisveikinti – lyderio naštą perėmė Thomas Voeckler („Europcar“).

Prakaitas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *