Su visa pagarba kitoms sporto šakoms. Smagu pasižiūrėti biatloną, paspoksoti į šuolius nuo tramplino ar trigubus “tulupus” bei “salchowus”. Bet realiai 2010 metų Vankuverio olimpinės žaidynės (ir šūdinas oras tai tik patvirtina) yra vyrų ledo ritulio turnyras plius visa kita programa.

Iš karto prognozė – finale žais Suomijos rinktinė, o kanadiečių jame nebus.

Dabar detalės. Atsargiausi tvirtina, kad į auksą pretenduos 7 komandos. Suru.lt braukia iš sąrašo slovakus bei čekus. Plikomis rankomis, žinoma, nei tų, nei anų niekas nepaims. Bet, kad įveiktų visą distanciją…Sunku patikėti. Ypač todėl, kad abi komandos negali pasigirti idealiomis vartininkų linijomis. Jaroslavas Halakas (SVK) fenomenaliai gynė “Montreal Canadiens” vartus sausio mėnesį, tačiau vasarį, regis, išsikvėpė. Tomašas Vokounas (CZE) – nuotaikos žmogus. Gali dvejas rungtynes iš eilės išsaugoti savo vartus sausus, o po to praleisti 5 įvarčius. Tiesa, šį sezoną čekas stabilumu pranoksta save, tačiau to, tikriausiai, bus maža.

Lieka penkios komandos. Daugiausiai kalbama apie busimą finalą Kanada – Rusija. Tokie buvo per du pastaruosius pasaulio čempionatus, abukart triumfavo rusai. Yra nuomonė, kad olimpiados finalas bus kitoks.

Švedija. Netikiu, kad olimpiniai čempionai apgins savo titulą. Labai jau keistai suformuota komanda. Ką joje veikia laužti-perlaužti veteranai P.Forsbergas (su visu respectu) ir F.Modinas?! Vis dėlto iššauti skandinavai gali, nes talentų jiems netrūksta, vien ko verti broliai Sedinai bei N.Backstromas. Ir vartuose viskas gerai, his name is Henrik Lundqvist.

JAV. Dar prieš mėnesį bučiau sakęs, kad jauniausia olimpiados rinktinė gali užsimoti net į aukso medalius. Tačiau šiandien nedrįstu, nes pastarąjį mėnesį jos pagrindinė žvaigždė – vartininkas Ryanas Milleris – pradėjo malti kažkokį šūdą, praleisdamas nebūtinus įvarčius kone kiekvienose savo klubo “Buffalo Sabres” rungtynėse. Be jo superžaidimo (o toks ir buvo NHL reguliariojo sezono pirmoje pusėje) amerikiečių lubos – pusfinalis.

Suomija. Nuostabus talentingų kūrėjų ir patikimų griovėjų lydinys. Štai komanda, galinti pateikti staigmenų, kaip ir prieš 4 metus Turine. Regis, be ryškesnių žvaigždžių, bet ir be silpnų vietų, jau 10 metų propaguojanti vienodą, varžovus bauginantį žaidimą. Beware!

Rusija. NHL geriausių žaidėjų (A.Ovečkinas, J.Malkinas, P.Daciukas, J.Nabokovas …) bei KHL smaragdų (A.Morozovas, A.Radulovas,…) puokštė. Faktiškai ta pati komanda, kuri triumfavo pasaulio čempionatuose du metus iš eilės. Su kosmetiniais pakeitimais, kurie ją tik sustiprino.

Kanada. Sudėtis surinkta galinga, kitaip ir būti negalėjo. Visgi klausimų dėl kai kurių pavardžių kyla, o tada kyla abejonių dėl sveikos atmosferos komandoje. S.Yzermanas akivaizdžiai nutarė pasikliauti klubiniais ryšiais, ir tai gali būti neblogas koziris. Puolėjų trijulė iš “Sharks”, duetas iš “Ducks”, duetas iš “Blackhawks”. Gali suveikti. Bet, ar atlaikys vyrai milžinišką spaudimą ir įtampą? Klausimas.

Suru.lt prognozė finalui: Rusija – Suomija.


Kas laimės olimpinį vyrų ledo ritulio turnyrą Vankuveryje?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Prakaitas

2 Replies to “Pagaliau olimpiados startas!”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *