Jakuzi_-_Fantezi_Muzik

Jakuzi – trijulė iš Stambulo. Ir jiems visai ne motais, kad Berlyne nuo seniau gyvuoja trio pasivadinęs Jahcoozi. Turkai kuria ir groja eighties persmelktą synthpop/new wave muziką.

Jei She Past Away skambesys artimesnis Sisters of Mercy ar The Cure, tai Jakuzi labiau primena Neu!, OMD ar net kokius Future Islands, t.y. pastarasis trio – gerokai šviesesnis. Skamba šiek tiek kaip parodija, dirbtinai minimalistiškai ir lo-fi, bet pakankamai autentiškai, kad nebūtų tiesiog kopija.

Tik pažiūrėkit į šį VHS laikus menantį klipą.

Daina tokia gera, kad neilgai trukus atsirado ir koveriai.

2016-ais metais kasetės pavidalu pasirodė debiutinis grupės albumas Fantezi Müzik. 2017-ųjų kovo 24 dieną albumą CD ir LP pavidalais (su 3 naujais kūriniais) išleido City Slang leiblas. O tai jau, sutikit, didelis reikalas.

Dvi dainos susilaukė ironiškų klipų.

Vienas apie „barzdos skutimą“…

Kitą, spėju, įkvėpė U2. Bet pakelkit ranką, kam nepatinka žiūpsnis BDSM.

Albumo dainų tematika, nepaisant linksmesnių pragrojimų, paliečia nusivylimą, pasiaukojimą, pyktį. Užtenka pasižiūrėt į dainų pavadinimus (vertimas – gan laisva google translate interpretecija):
Geriye Dönemiyor – Negrįžti atgal
Her An Ölecek Gibi – Kaip mirsim visi
Bir Düsmanim Var – Turiu priešą
Aptal Bir Inat – Kvailas Inatas
Istedigin Gibi Kullan – Naudok, kaip nori
Belki De Sen Haklisin – Gal tu teisus
Koca Bir Saçmalik – Daug nesąmonių
Yine Ayni Seyi Yaptim – Vėl padariau tą patį

Ir net jei grupės vokalistas Kutay Soyocak iš pirmo žvilgsnio jums pasirodė stuobrys, panašus į arbuzų pardavėją iš Gruzijos… Taip yra tik iš pirmo žvilgsnio.

Grupės gyvi pasirodymai atrodo kaip groteskiškas farsas ir dažnai balansuoja ant ciciniško kičo ribos. Trijulė specialiai vengia sintezatorių ant scenos, kas prankiškai sunkiai įsivaiduojama synthpop grupės ateju. Gyvą pasirodymą sukuria būgnininkas (su ausinėmis), bosistas ir vokalistas (+ dalinis playbackas).

Gali pasirodyti paradoksalu, bet grupė dažniau koncertuoja užsienyje, nei gimtojoje Turkijoje. Ypač tai liečia Vokietiją, kur turkų diaspora yra gan didelė. Tačiau žinant politinę padėtį Turkijoje (beje, Fantezi Müzik albumo viršelis šalyje buvo užbanintas), bei kitų grupių (kad ir She Past Away) koncertinę praktiką – tai neturėtų stebinti.

Jakuzi_2016

Suru.lt svarsto galimybę atsivežti grupę į Lietuvą. Tad kviečiame sudalyvauti apklausoje.

Ar eitumėte į Jakuzi koncertą Vilniuje?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *