She_Past_Away_-_Belirdi_Gece

Nepaslaptis, kad didžioji Suru.lt komandos dalis – gotai. Štai pvz. į vieną paskutinių redakcijos plenarinių posėdžių 6 nariai (iš 8 dalyvavusių) atėjo su juodomis odinėmis striukėmis.

Todėl nenuostabu, kad daugelis jų jau žinojo grupę She Past Away. Bet aš šiuos nesantuokinius Viktoro Cojaus ir Sisters of Mercy vaikus atradau visai neseniai. Jie yra iš Bursos ir dainuoja išskirtinai turkiškai (kas, sutikit, suteikia grupei savotiško žavesio).

Grupė susikūrė 2006-ais: Volkan Caner brūžino gitarą ir dainavo, o Idris Akbulut brūžino bosą. 2009-ais prie jų prisijungė Doruk Ozturkcan (už būgnų). Dar po metų pasirodė pirmas grupės (skaitmeninis) EP Kasvetli Kutlama – t.y. Black Celebration, tik kitoj rankoj.

 
Grupės skambesys (su visomis ritmo mašinomis ir šaltu, mechanišku vokalu) nukelia į darkwave/post-punk aštuoniasdešimtuosius. Bet turkai net nesistengia slėpti simpatijų Clan of Xymox, The Cure ar Joy Division. Daug kartų girdėtas goth vertybes jie pateikia šviežiai, nenuobodžiai ir labai catchy. Be to tas gotiškas niūrumas jiems gaunasi natūralus, neperspaustas. Todėl, skirtingai nei klausantis kokių nors Mano Juodoji Sesuo ar Siela, nesukelia šypsenos.

Visas pernykštis albumas Belirdi Gece yra labai tolygus, nei vieno filler’io tarp 10 gabalų.
Plokštelė tiesiog privaloma tiems, kam patinka naujoji banga su The Soft Moon priešaky.

 

Naujas jų albumas turėtų pasirodyti jau rudenį.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.