getty images

Įdomiai, bet…nuspėjamai. Taip tenka apibūdinti prasidėjusį pasaulio futbolo čempionato play-off. Nuspėjamai net ne rezultato prasme (priešingą baigtį, sakykime, antrame mače realiai galėjo nulemti vienas epizodas), o to žaidimo, kurį komandos pademonstravo.

Urugvajus – Pietų Korėja 2:1

Kaip korėjiečiams pralaužti betoninę urugvajiečių gynybos sieną? Toks klausimas buvo keliamas prieš rungtynes, ir akivaizdus atsakymas buvo tik vienas: „Standartai“. Ne veltui juk 3 iš savo 5 įvarčių Pietų Afrikoje Parkai&co pelnė būtent realizuodami juos. Šiandien pelnė ir 4-ąjį, tačiau to buvo maža. O sukurti kažką „iš žaidimo“ Azijos atstovams sekėsi sunkiai. Kas dėl Urugvajus futbolininkų, tai šie, pirmaudami 1:0 bei tikėdami savo nepažeidžiamumu, per anksti įjungė degalų taupymo režimą. Ir už tai vos nesumokėjo, tačiau labai greitai sugebėjo vėl pridėti apsukų – svarbi savybė, žvelgiant į perspektyvą.

JAV – Gana 1:2 (OT)

Amerikiečiai pirmajame kėlinyje patvirtino suru.lt nuojautą: atsimušę į solidžią, puikiai organizuotą Ganos rinktinės gynybą, ilgą laiką negalėjo suvokti, ką gi daryti, maža to, aikštės viduryje tiesiog dominavo varžovai. B.Bradley atlikus keletą savalaikių keitimų, JAV puolamieji veiksmai atsigavo, ir, tiesą sakant, keliose situacijose pusmetris lėmė, kad į ketvirtfinalį kietieji Amerikos riešutėliai nežengtų. Per pratęsimą Gana be didesnių problemų apgynė greitai įgytą persvarą. Tai buvo tarsi įrodymas, kad amerikiečiai prieš tai tiesiog išeikvojo per daug fizinių ir psichologinių jėgų, ieškodami būdų pralaužti varžovų barikadas. Nepamatėme net baigiamojo šturmo. Atsisveikinant su simpatiškąja JAV rinktine norisi jai palinkėti užauginti šalyje vieną kitą puolėją. Visus amerikiečių įvarčius čempionate įmušė saugai. Sunku tikėtis stambesnės sėkmės su tokiu forwardų indėliu.


Ko galime tikėtis iš Urugvajaus ir Ganos rinktinių akistatos ketvirtfinalyje? Visų pirma, uždaro futbolo. Aikštės viduryje pastebimesni turėtų būti afrikiečiai, net atsižvelgiant į tai, kad tarp jų nebus vieno techniškiausių komandos futbolininkų – Andre Ayew (gavo šiandien antrą geltoną). Bet ar tai bus didelis koziris M.Rajevaco kariaunai? Vargu. Urugvajiečiai šiandien dar sykį įrodė – jiems nelabai rūpi, kas vyksta per 50 metrų nuo jų vartų. Ganos puolimui trūksta organizacijos (ko gero, ir atlikėjų, padėsiančių A.Gyanui), tad afrikiečių atakas Urugvajaus komanda teoriškai turėtų atmušti dar lengviau, nei Pietų Korėjos. Na, o dvikovos baigtį galėtų nulemti, pavyzdžiui, individualus gražuolių D.Forlano ar L.Suarezo meistriškumas viename ar kitame epizode.

Desertui: L.Suarezo pergalingas įvartis į Pietų Korėjos vartus. Ką ten gerbiamas Meškonis kalbėjo apie vartininką, kad šiame epizode “neišgelbėjo” – sunku suprasti. No chance here.


Prakaitas

Leave a Comment

Your email address will not be published.