Pavyko šį savaitgalį užmesti akį į “Giro D’Italia” transliaciją. Likau sužavėtas. Tiesą sakant, neteko anksčiau matyti, kad prestižinių daugiadienių dviračių lenktynių dalyviai varytų per purvu pavirtusį žvyrą.

Bet, pasirodo, “Giro” distancijoje iš tiesų yra atkarpų be asfalto. Kaip tik viena tokia pasitaikė 7-ajame etape vakar. O kadangi prieš dviratininkams ją pasiekiant, smarkiai nulijo, tai minti teko per aukščiausios rūšies purvą. Kūnai, marškinėliai, dviračiai  – viskas buvo padengta purvu, pelotonas suskilo į mažas ir didesnes grupeles, operatoriai negalėjo susigaudyti, ką ir kaip filmuoti, režisieriai – ką rodyti, o geriausias rusų Eurosport komentatorius Sergejus Kurdiukovas blaškėsi, šaukdamas: “Ar kas nors ką nors supranta šioje makalynėje?!”

Galiausiai jo džiaugsmui, keli dviratininkai su kazachu A.Vinokurovu priešaky atitrūko, o televizininkai laiku susivokė, kad jie ir yra lyderiai. Finišuoti teko akmenine danga (irgi smagumėlis), laimėjo australas Cadelas Evansas. Rožinę lyderio maikę po etapo užsivilko A.Vinokurovas.

“Giro” šį sezoną tradiciškai nesurinko visų geriausių. Nėra A.Contadoro, nėra L.Armstrongo, nėra kelių autoritetingiausių sprinterių. Net T.Vaitkaus nėra, nes “Radioshack” komanda ignoravo italų daugiadienkę. Tačiau linksmų akimirkų ir be jų, pasirodo, netrūksta.


Prakaitas

One reply to “Purvo vonios D’Italia”

Leave a Comment

Your email address will not be published.