f1 malaysian gp 2015

Malaizijos etapas parodė, kad ne viskas šiais metais yra nuspręsta. Ferrari sugrįžo, o su jais ir čempionato intriga!

Antros šių metų lenktynės buvo priešingybė tam, ką matėme Australijoje. Didžioji komandų dalis išsigydė vaikiškus sezono pradžios negalavimus, ir intensyvios kovos vyko visose rikiuotės pozicijose. O desertui laukė Ferrari triumfas vienoje iš Mercedes tvirtovių.

Maloniausia, kad Ferrari ir Vettelis pergalę iškovojo ne dėl varžovų klaidos ar chaoso rikiuotėje. Viskas įvyko lygioje kovoje. Be abejo, palankiai susiklosčiusi saugos automobilio fazė davė Vetteliui pranašumo, tačiau šis faktorius nebuvo esminis. Pergalę nulėmė Ferrari bolido elgesys su padangomis. Tvyrant ypač aukštai trasos temperatūrai raudoniesiems sekėsi daug geriau tausoti minkščiausios sudėties apavą ir taip įgyti reikiamą pranašumą sustojimų metu. Spėju, kad prie to galėjo stipriai prisidėti naujoji Ferrari priekinė pakaba, apie kurios fizikines savybes labai detaliai pasakoja šiame video:

Ar Ferrari galės taip pat sėkmingai pasipriešinti Mercedes ir Kinijoje, kur laukia daug žemesnės trasos temperatūros? Įtariu, kad ne. Tačiau Malaizijos etapas parodė, kad atsilikimas nėra toks didelis, ir kuomet čempionatas sugrįš į Europą, kur bus pristatyti pirmieji rimtesni bolidų patobulinimai, galima laukti jėgos pusiausvyrų pasikeitimo.

Nesuvaidintos emocijos trykšta iš Vettelio šalmo:

Malaizijos GP pozityvai

Vėl labai maloniai nustebino čempionato naujokai iš Toro Rosso. Jie ne tik finišavo TOP 10, bet ir aplenkė savo motininę komandą Red Bull, paskutinį kartą italams tai pavyko padaryti tik Vettelio laikais. Šiek tiek optimizmo suteikė ir McLaren: nors abu bolidai lenktynių nebaigė, tačiau po pirmo etapo fiasko buvo džiugu matyti, kad komanda padarė progresą ir netolimoje ateityje gali tikėtis pakovoti dėl taškų.

Stebuklu galima laikyti Manor komandos pasiektą lenktynių finišą. Kaip žinia, prieš dvi savaites ši ekipa net nesugebėjo užvesti savo bolidų.

Malaizojos GP negatyvai

Gaila, kad nesėkmės ir toliau persekioja Lotus ekipą. Po sunkau praeito sezono komanda jau buvo pasiruošusi grįžti į stiprių vidutiniokų gretas, tačiau, dėl kitų pilotų sukeltų incidentų, Lotus vis dar turi nulį taškų savo sąskaitoje.

Krizė tęsiasi ir Red Bull ekipoje, aišku, komanda tam turi rimtą pasiteisinami – Renault variklius, tačiau atviri abiejų apsižodžiavimai jau palieka labai nemalonų skonį.

Prakaitas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *