Extravaganza - 2013 (aut. Giedrius Meskauskas)

Kauniečių depresyvaus black metal grupė Extravaganza, praeitų metų pabaigoje išleidusi savo debiutinį albumą Priepuoliai, paskelbė, kad įrašą perleis Jungtinių Amerikos Valstijų leidybinė kompanija Razed Soul Productions. Remiantis oficialiais duomenimis albumas turėtų pasirodyti 500 vnt. tiražu CD formate jau kovo 20 d. Kaip ir asmeninės leidybos įrašą, šį leidinį lydės grupės vokalisto sukurtas bukletas su autorinėmis iliustracijomis ir kūrinių tekstais. Albumą Priepuoliai sudaro 8 kūriniai, o bendra albumo trukmė net 72 minutės. Suru.lt redaktorius metų suvestinėje įspraudė jį tarp Nick Cave ir David Bowie įrašų.

Leidybinė kompanija Razed Soul Productions įsikūrė 2011-ais metais Minesotoje ir leidžia išskirtinai tik black metal įrašus. Jų kataloge taip pat galima rasti grupių Drowning the Light, The Meads of Asphodel, Striborg, Infinitas, Orlog ir kt. įrašus. Tai jau antrasis pastarojo meto lietuviškos metalo muzikos įrašas, išleistas Jungtinės Amerikos Valstijose. Pernai įrašų kompanija NoSlip Records išleido debiutinį Hellhookah albumą Endless Serpents vinilo formatu.

Skelbta, kad albumo įrašymas, miksavimas ir leidyba užtruko du metus. Apie ilgai laukto įrašo išleidimą savo lėšomis Extravaganza paskelbė prieš pat baigiantis 2016-iems metams. Kiekvieną iš 80 vnt. tiražo kompaktinių diskų kartu lydi unikalus rankų darbo plakatas, rišta knygelė su kūrinių tekstais ir iliustracijomis, kodas albumo skaitmeninei versijai parsisiųsti. Visą tai buvo apipavidalinta be jokios dėžutės, o pardavinėjama specialiai pagamintuose vokuose.

Extravaganza_-_Priepuoliai

Prieš mažau nei mėnesį albumas Priepuoliai išleistas ir kasetės formatu. Jį išleido eksperimentinės muzikos organizatoriai ir leidykla Ghia, įkurta grupės būgnininko. Rankomis daugintose kasetėse taipogi galima rasti grupės vokalisto sukurtas iliustracijas kiekvienam kūriniui ir kodą albumo skaitmeninei versijai parsisiųsti. Įrašas išleistas tik 65 vnt. tiražu. Pranešta, kad ši leidykla šių metų pirmąjį pusmetį ruošiasi pristatyti dar bent du juodojo metalo įrašus kasečių formatu.

Extravaganza savo karjerą pradėjo 2012-ais metais Kaune. Iki išleidžiant Priepuolius grupė spėjo sugroti kelioliką mažo masto koncertų Lietuvos didmiesčiuose ir festivaliuose Devilstone, Duženos, Autumn Devastation. Šiuo metu grupė intensyviai ruošia naują programą su nauju bosistu Kamil Urbanowicz ir ruošiasi ją pristatyti didžiausiame juodojo metalo renginyje Lietuvoje, festivalyje Kilkim Žaibu.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *