Konfederacijų taurė, žinoma, ne pasaulio čempionatas, o tik jo repeticija. Bet nuaidėjus paskutinių mačų finalo švilpukams, norisi, kad po metų Pietų Afrikos stadionuose virtų tokios pats aistros, o futbolas būtų toks pats kokybiškas bei dramatiškas. Finalas, kuriame viena komanda po pirmo kėlinio laimi 2:0, o galiausiai 3:2 laimi kita – kas gali būti smagiau?

Nutiko būtent taip. Išsišokėliai amerikiečiai (du jų pralaimėjimas turnyro starte bendru rezultatu 1:6 dabar atrodo it koks miražas) per pirmą pusvalandį taip tvojo penkiskart pasaulio čempionus prie žemės, kad pastarieji tik per pertrauką atgavo kvapą. Bet kai atgavo, tai atgavo, stebėti jų surengtą šturmą buvo pasakiškas malonumas. Atsilikimą Luisas Fabiano sumažino vos prasidėjus antram kėliniui, bet tai buvo tik pradžia. Dar tuzinas atakų ir brazilai triumfuoja, lemiamas įvartis – sentimentalaus meškino Lucio sąskaitoje. Penkios pergalės Pietų Afrikoje iš penkių, antras brazilų triumfas Konfederacijų taurės varžybose paeiliui.

Turėsite galimybę pasižiūrėti finalą – pasinaudokite. Beje, mačas dėl trečios vietos taip pat nenuvylė. Apie jo dramą viską pasako švieslentė…