Devilstone_2017_first_20_acts

Festivalis Velnio Akmuo, nuo šiol žinomas tik anglišku pavadinimu, pristatė 20 grupių, kurias bus galima išvysti šį sezoną Anykščiuose.

Žemiau, trumpi komentarai apie 10 mūsų favoritų.
Išrikiuota gerumo/aktualumo tvarka.

01. Soviet Soviet
01_Soviet_Soviet
Jei paauglystėje patikdavo Placebo ir cypiantis Brajano Molko balsas, vėliau persimetei ant Interpol ir The Soft Moon, o dabar ieškai kažko įdomesnio ir mažiau žinomo… Tuomet ši italų trijulė kaip tik tau.

 

 

02. Tempers
02_Tempers
Post-punk ir synth-pop – visuomet gera kombinacija. Kaip ir vyras su moterimi. O ypač, kai savo cold wave disco specialiai atskraidina tiesiai iš Niujorko. Net jei žinai tik Chromatics – nieko baisaus. Čia beveik taip pat liūdna. Tik gitarų daugiau. Į festivalį atsiveža naują albumą.

 

 

03. Oathbreaker
03_Oathbreaker
Yra versijų, kad šitie belgai taps naujais Deafheaven. Na, bbz, gal ir taps. Mano galva, vokalistei Caro Tanghe dar toli gražu iki George Clarke charizmos. Bet jų muzikinės idėjos ir išraiškos priemonės tikrai daug žadančios.

 

 

04. Show Me A Dinosaur
04_Show_Me_A_Dinosaur
Post-rock/blackgaze atstovai iš Pyterio jau ne kartą matyti Supuvusioje skylėje ir ant Devilstone scenos. Bet nuo to nei kiek ne prastesni. Vienas smagesnių sugrįžimų.

 

 

05. Sol Sistere
05_Sol_Sistere
Ne Föllakzoid. Ir ne krautrock. Bet iš Čilės. Dvasingas black metal su post roku. Žiauriai įdomu.

 

 

06. Sólstafir
06_Solstafir
Nors nauji gabalai skamba panašiau į Budka Suflera, nei į islandišką vesterną, grupę verta išvysti dar ir dar. Vilniuje buvo geras draivas. Užtat dar niekad negrojo feste. Na, grojo tik pas tuos kitus metalistus, kur susirenka daug negražių pagonių.

 

 

07. Alcest
07_Alcest
Neige ir kompanija Anykščiuose matyti prieš 5 metus (ir Vilniuje prieš 3). Bet vėliau jiems atsitiko albumas Shelter, kuris daug ką pakeitė hipsterių galvose. Šįkart prancūzai Lietuvoje lankosi Kodama pasaulinio turo rėmuose.

 

 

08. Truckfighters
08_Truckfighters
Švedų stouneriai pernai nesugebėjo atvykti, tad tęsi pažadus ir atvaro su nauju albumu. Juos mėgsta pats Josh Homme. Gyvai atrodo gerai. Argi nesinori tokius pamatyt vėl?

 

 

09. Auðn
09_Audn
Kvintetas iš Islandijos. Paduos melodingo ir šalto blekiuko. Trve.

 

 

10. Dar gros tokie Tall Ships
10_Tall_Ships
Prognozuojama, kad ateity turi būti dideli. Ant dienų išleido šviežią (antrą) albumą. Skamba kaip tradicinis indie-pop rokas. Šiek tiek primena Keane (ar dar kas nors pamena tokius?), White Lies ir visai netoli Coldplay. Sėkmės jiems.

 

Taip pat festivalyje pasirodys: Please The Trees, Raketkanon, Local Blood, Grave Pleasures, Desert Fear, Warbringer, Dew Scented, Kapitan Korsakov, Molly, Wildernesking.

Afiša Bangos Koncertai Sūru Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *