UMIKO 2017 Alvita Daukantaite

„Muzika – tai bangos“, – sako grupės Umiko nariai, šiandien į krantą paleidžiantys naują albumą Aftermath.

Metus miksuotas ir tobulintas, jau antrasis grupės leidinys klausytojams nuo šiandien prieinamas skaitmeninėse interneto platformose: Pakartot, Spotify, Deezer ir Bandcamp. Grupės vokalistės ir idėjinės lyderės Elenos Neniškytės žodžiais, – „kadangi saugom vandenyną nuo plastiko, CD nebus. Virtualioje erdvėje, bangų mūšoje rasite vaikus ant jūros kranto.“

Dainas iš naujojo albumo kovo mėnesį alternatyvus roko ketvertas spėjo pristatyti koncertų serijoje LRT Opus Ore. Norinčius pakartoti gyvą pažintį su grupe ir jų darbu Aftermath, muzikantai kviečia į vienintelį pristatymo koncertą balandžio 5 d. Vilniuje.

Aftermath bus gyvai sugrotas šalia traukinių stoties bėgių įsikūrusiame klube Peronas, o kiekvienas, atėjęs į koncertą, albumą skaitmeniu pavidalu gaus dovanų. „Balandžio penktą per ausis skinsimės kelią į jūsų širdis ir kelsime bangas“, – pažada muzikantai.

Umiko (japoniškai – jūros vaiko) skambesį, nuspalvintą kraut, elektronikos ir sintezatorių garsų, kuria keturi muzikantai. Elena – grupės balsas, bosinė gitara ir kompozicijos, Paulius Vaškas, Sheep Got Waxed trio narys, valdantis aršų ir konkretų gitaros skambesį, Vytautas Narkevičius, atsakingas už analoginius sintezatorius bei Mantas Augustaitis (Chung Kran), sprendžiantis sudėtingas laužytų ritmų būgnų partijas.

Devynias naujojo albumo dainas kompanija įrašė Anglijoje, Big Jelly studijoje. Anksčiau čia jau yra gimę lietuvių Sheep Got Waxed bei Ministry of Echology albumai. Visą vasarą, kartais net po 9 valandas trukusios Umiko repeticijos atnešė rezultatų, kurių pats kolektyvas negalėjo tikėtis. Per penkias dienas buvo įrašytas Aftermath.

Paklausti apie antro albumo kūrinius, grupės nariai sutaria: „tai – stipru ir nekasdieniška, tai – nuoširdu, ekspresyvu ir drąsiai vaikiška.“ Toks yra ir paties Aftermath viršelis – Elenos dukros Smiltės piešinys.

Umiko_-_Aftermath_cover

Pasveikinti jūros vaikus su post apokaliptinio Aftermath gimimu ir pakilti su kintančių muzikos ritmų banga trečiadienį, balandžio 5 d. Perone bus galima nuo 21 val. Koncertą organizuoja (nepri)klausoma muzikos agentūra Tilto namai.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *