Pasaulio futbolo čempionate šiandien buvo sudėtos dar dvi varnelės ties komandomis favoritėmis – Brazilija ir Olandija, kaip ir buvo tikimasi, be didesnio vargo žengė į ketvirtfinalį. O štai rytoj turėtų būti įdomu. Mano supratimu Ispanijos rinktinė šiame turnyre dar nepademonstravo žaidimo, kurio pakaktų lengvai pergalei prieš portugalus.

Daugelis kalba, kad dabartinė Portugalijos rinktinė yra silpnesnė komanda už tą, kurioje dar žaidė L.Figo, Maniche, P.Pauleta ir jau žaidė C.Ronaldo. Pakeisčiau formuluotę – tai yra kitokia komanda. Nulis praleistų įvarčių grafoje per visą grupės turnyrą (o kautis teko su tokiais sunkiasvoriais, kaip Brazilija ir DKK) yra vertas didžiulės pagarbos ir jau savaime byloja, kad pagrindinė dabartinės ekipos jėga – suderinta gynyba bei vartininkas Eduardo (nuotr. centre).

Kaip ispanai ją turėtų pralaužti – man kol kas mįslė. Brazilai mušėsi į tą sieną 90 min. ir sukūrė vos keletą realiai pavojingų progų įmušti. Aišku, galima sakyti, kad pernelyg nesistengė bei žaidė eksperimentinės sudėties, bet visgi. Mače su Brazilija C.Queirozas mums akivaizdžiai pademonstravo, kaip žais su Ispanija. Esu beveik įsitikinęs, kad C.Ronaldo vėl atliks puolėjo vaidmenį, jam aktyviai talkins du krašto saugai (realiausiai – Danni ir Simao), o vidury ispanų lauks trikampis saugų, pasirengusių griauti viską, kas juda. Reikalui esant R.Meirelesas imsis didesnių juodo darbo apimčių – jam tai ne naujiena, ir visai ne faktas, kad viduryje ispanai turės apčiuopiamą žaidybinį pranašumą.

Kaip su tuo kovoti? Maksimaliai išnaudoti kraštus, kad atsirastų erdvių įkirtimams, bei labai greitai kombinuoti, kad galima būtų tomis erdvėmis pasinaudoti (tam net apsvarstyčiau rokiruotę Xavi-C.Fabregasas, tačiau akivaizdu, kad „Arsenalo žvaigždė šioje Ispanijos rinktinėje – pirmas atsarginis). Ispanai kol kas nei tuo, nei tuo labai jau stipriai šiame čempionate nenustebino (Hondūro kontekstas šiuo atveju nelabai tinkamas, o į šveicarų vartus taip ir nepavyko įmušti, nors žaidė Europos čempionai neblogai). Kairėje įprastai draskysis D.Villa, tačiau prieš jį gynyba bus ne tik dvigubinama, bet momentais ir trigubinama, tad puolėjui reikės paramos. Ar gali ją suteikti J.Capdevilla – klausimas. Lieka ispanų dešinysis kraštas. Jame, manau, matysime daug kovinių veiksmų, nes S.Ramoso ir A.Iniestos jungtis atrodo labai perspektyvi. Bet. Portugalai taip pat turi, kuo pasigirti šioje aikštės vietoje – F.Coentrao žaidimas, manau, daugeliui, tapo stebuklingu atradimu šiose pirmenybėse. Spėja ne tik kokybiškai atlikti savo darbą, bet puolamuosius veiksmus palaikyti. Ir S.Ramoso aktyvumas gali bumerangu grįžti į ispanų baudos aikštelę.

Žodžiu, pinigų už ispanų pergalę tikrai nestatyčiau, nors jie ir vadinami favoritais. Visai tikėtina, kad dvikovos likimą nulems  vienas kitas epizodas, o gal net 11 m baudiniai. Beje, įmanomas toks scenarijus ir Paragvajus mače su japonais, nors pietų amerikiečių šansus vertinčiau šiek aukščiau.


Desertui: brazilų antrasis įvartis į Čilės vartus. Klasika. 

 

Prakaitas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *