Vrtx_Menesio_Albumai_Yaga_2016

Liepos pabaigoje artėja labiausiai laukiamas festivalis metuose, todėl dalinuosi albumais, su kuriais mankštinuosi jam besiruošdamas. Tai tikrai neaktualiausi laike, tačiau svarbūs albumai susiję su atlikėjais, pasirodysiančiais šiųmetinėje Yaga Gathering 2016. Padarom namų darbus.

Logic_Bomb_-_Unlimited

Logic Bomb

Unlimited

Tai, kad pasirodys Logic Bomb Yagoje – man yra viena geriausių metų naujienų. Jų albumas Unlimited man yra vienas mėgstamiausių psy-trance albumų išvis kada nors išleistų šioje sferoje. Tai yra standartinę formulę turintis – downtempo, morning ir full-on trance stilius turintis junginys, tačiau kartu ir neturintis jokių formulių/standartiškumo pačiame skambesyje. Kadangi išleistas, mano nuomone, psy-trance aukso amžiuje – 2002 metais, Unlimited išliko daugumai tuo albumu, kuris nusakė standartus daugumai kūrybininkų ateičiai. Unlimited yra nešabloninis tranzo albumas, turintis progressive house, techno fyntų, kurie pagyvina bendrą nuotaiką ir nepriskiria jo tiesiog į tranzo lentyną. Mano mėgstamiausias kūrinys – Marauder, turintis ypatingą ekspresiją, ritmų ir nuotaikų kintamumą savo eigoje. Nors albumo tekmėje kinta greičiai, tačiau jie tuo metu dar turėjo Logic Bomb vizitinę kortelę – išskirtinę magnetinę boso liniją, kurios nenaudojo niekas kitas. Tačiau gaila pripažinti, jog patys Logic Bomb tų standartų nesekė ir jų sekantys albumai niekada nepriartėjo prie Unlimited sėkmės. Tiems, kas nėra klausęs, šis albumas yra būtinas prieš važiuojant į festivalį.

banco_de_gaia_-_igizeh

Banco De Gaia

Igizeh

Ilgai svarsčiau, kurį albumą išskirti iš Banco diskografijos, nes turiu nemažai favoritinių kūrinių. Paskui sudėjau pavienius kūrinius-lyderius ir tiesiog išrinkau albumą, kuriame jų daugiausia. Igizeh. 2000 metų albumas, išleistas po penkerių metų nuo visiškos šlovės susilaukusio albumo Last Train To Lhasa. Taigi, Banco šlovėje, muzika brandi, naujų atradimų paieškos ir drąsa eksperimentuoti. Kaip ir įprasta, albumą sudaro pora gero šokinėjimo kūrinių, turbūt arčiausiai atitinkantys trance stiliui, bei oriental stiliaus dub, trip-hop, ambient atmosferos kompozicijos. Kaip ir pridera rimtiems tranzeriams, Banco pradėjo nuo to, kad buvo metalistas. Turbūt iš čia jis turi savo idėjinę „lipdymo“ schemą, kuomet kūrinius pradeda nuo vandens lašėjimo garsų ir užaugina juos iki kone armijos maršo su simfoniniu orkestru šalia. Kalbu apie albumą atidarantį Seti I. Banco jau kartą yra pasirodęs Vilniuje, kuomet pristatė albumą You are Here. Šiųmetiniai pasirodymai yra skiriami jo naujausiam ilgągrojui, panašu, kad jis vadinsi Le Foucauld. Banco pasirodymas bus su pilna grupe ir Yaga Gathering pristatomas kaip pagrindinis live, taip kad pasiruošiam tinkamai.

 Stereo_Hypnosis_-_Hypnogogia

Stereo Hypnosis

Hypnogogia

Šiuos islandus pažinau tik perskaitęs Yagos line-upą. Nors patys teigia, jog jie nieko neturi bendra su Steve Reich, Brian Eno ar kitais oldchoolais, man jų muzika asocijuojasi su tokiu tipažu. Tai nieko bendro neturintys su psychedelic, o daugiau ambient atstovai, naudojantys gyvus ritmus ir instrumentus. Iš visų perklausytų jų albumų man labiausiai prie širdies prilipo Hypnogogia, kurios favoritas – Waltzing The Enigma. Tokios muzikos klausyčiau net kongresuose.  

Dataline_-_Sinking_Ships

Dataline

Sinking ships

Dar vienas atradimas ir privalomas išgirsti – Dataline. Švedas (?), sukantis ambient, IDM, psychedelic, minimal, techno kokteilį. Jo kūryba man šiek tiek priminė Long Arms ir Kettel, savo kaustytais ritmais bei improvizacija. Tai puikus mišinys tiems, kas mąsto važiuoti į Yagą ne dėl tranziskumo, tačiau pasiduoda įvairiems elektroniniams nusikaltimams. Tiems, kas buvo užpernai ir alpo dėl Roel FunkenFunckarma pasirodymo, čia bus turbūt artimiausia atmaina. Iš visų perklausytų albumų man labiausiai ausis užkliuvo už Sinking Ships, nes čia – pakankama įvairovė ir turbūt techniškai geriausiai atliekami kūriniai. Ankstesnė kūryba, buvo .. ankstesnė kūryba.  

Pasižėkit kas maždaug laukia:

E.U.E.R.P.I._-_Space_And_Animals

E.U.E.R.P.I.

Space And Dimensions

Nieko neišmanau apie Bulgariją, bet žinau tiek, kad jie turi bent vieną nesveiką ambient atlikėją – E.U.E.R.P.I., kuris groja kelių akordų ir aidų principu. Tai tylos ir visiško atsipalaidavimo, ramybės muzika. Man ji taip patiko, kad net išdrįsau sulyginti su Pink Floyd Shine on You Crazy Diamond pradžia, kada užvalina gitaros. Na, bent jau pirma mintis šovusi išgirdus šitą gliuką. Space And Dimensions yra šešių kūrinių albumas, kuriame pasinerti į aukštumą/žemumą gali per kelias pirmąsias minutes. Ypatingai jautri muzika, su paprastais efektais parodanti galybę. Vietomis tamsi. Iš pradžių pasirodė, kad gal labiau tiktų Mėnuo Juodaragio stiliui, tačiau panašu, kad ir miške suskambės idealiai.

Labiausiai spalvotas, šilčiausias bei nuoširdžiausias psychedelic / alternative / beloved festivalis Yaga Gathering 2016 jau nuo liepos 28 dienos.

Afiša Bangos

One reply to “Vrtx mėnesio albumai: Yaga Gathering”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *