Russian_Circles by Paul_Blau

Jau ne kartą esam minėję, kad rugpjūčio 5 dieną Čikagos post-metal trijulė Russian Circles žada išleisti naują (šeštą) albumą Guidance.

Pirmasis albumą pristatantis gabalas suteikia vilčių, jog tai gali būti geriausias jų darbas iki šiol. Skambant Vorel yra bent trys vietos, per kurias pasistoja. Tad pasileisti negaila dar kartą.

Šių metų europinio turo rėmuose grupė žada neaplenkti ir Vilniaus. Spalio 25-osios vakaras muzikos klube Pelėda bus dedikuotas postroko gelmei ir instrumentinei muzikai. Russian Circles į Vilnių sugrįžta po keturių metų pertraukos. Jų magiškos atmosferos ratus padės išjudinti violončelininkė Helen Money.

Russian_Circles by Nicholas_Sayers

Russian Circles – 2004 metais Čikagoje, JAV gimęs projektas savo diskografijoje turintis 5 studijinius albumus, kupinus tamsių, melancholiškų, stiprių kūrinių, kurių natas kolektyvas yra grojęs profesionaliai ir jausmingai tempdamas stygas įvairiuose pasaulio miestuose. Russian Circles muzika – tai balansavimas tarp šviesos ir tamsos, tvarkos ir chaoso, paprastumo ir eksperimento; tai laipsniškas kilimas iš subtilaus minimalizmo į sodrias kulminacijas. Švelnius ir melodingus gitarų garsus greitai keičia sunkūs ir metalizuoti rifai, galingi būgnų dūžiai. Visa tai atsispindi ir gyvuose Russian Circles pasirodymuose, kurie yra ne tik įrašų pakartojimas, bet ir kūrybingos improvizacijos.

 

Helen_Money by Jim_Newberry

Helen Money (tikrasis atlikėjos vardas Alison Chesley) yra menininkė, užaugusi Los Andžele, savo instrumentą valdanti itin stipriai ir manipuliatyviai, tarsi iš naujo brėždama jo galimybių ribas. Atlikėja yra išleidusi keturis studijinius albumus. Paskutinysis jos darbas – bendraautorinis albumas su amerikiečių atlikėja ir dainų autore Jarboe. Helen apkeliavo pasaulį, scena dalijosi su Portishead, Earth, Meshell Ndegecello ir Nina Nastasia. Portished – viena scenoje, emocinga, panirusi garsų lobyne, grožio ir tamsos sąskambiuose – tokią ją matysime jau šį rudenį Pelėdoje.

Prieš keturis metus tuos pačius Russian Circles ant to paties Taurakalnio apšildė Deafheaven. Visi žinom, kaip jie užaugo po metų. Tad nenumokim ranka į Helen.

Bilietus galima įsigyti čia.

Afiša Bangos Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *