Pernai paskutinį rudens savaitgalį vėl važiavome į Varėną. Ne grybų.
Tada net Von Thronstahl nesugadino šventės. Atvirkščiai!

Džiaugiamės, kad šiemet vėl turėsime galimybę nuvažiuoti.

Ne vien dėl Vilkdujos. Tai, kas Verpetų festivalio organizatoriams nepavyko pernai – pavyko šiemet. Spiritual Front – matyti tiek Kunigundoje, tiek MJR – šaunus pasirinkimas.


Tiems, kas nepažįsta šitų italų, galime trumpai apibūdinti jog jie – kaip Franz Ferdinand, tik gotams. Truputi gaila, kad su paskutiniu albumu jie kiek pašviesėjo.


Plius staigmena Brokeback Mountain gerbėjams.

Tačiau nenusiminkit, emo-mergaitės, Simone tikrai straight bičas. Mhm.

Mikrofoną perduodame Mariui Galiniui. Jis jums paskaitys oficialų pranešimą spaudai.

Jau septintą kartą šiuolaikinio meno ir muzikos gerbėjų pamėgtas festivalis Verpetai kviečia į Dzūkijos sostinę Varėną. Paskutinį rudens savaitgalį, lapkričio 25-27 dienomis, Varėnos kultūros centre viešės šiuolaikinio teatro ir šokio spektakliai, eksperimentinė paroda, kino peržiūra, o festivalio kulminacija šeštadienio vakarą taps Verpetus išgarsinęs alternatyvios muzikos koncertas, kuriame šiemet gros italų neo-cabaret muzikos žvaigždės Spiritual Front, lietuvių grupės Vilkduja, Siela, Donis ir kiti originalūs atlikėjai.

„Per šešerius gyvavimo metus, festivalis „Verpetai“ tapo išskirtine Dainavos regiono tradicija. Šis renginys garsindamas nedidelį, nuoširdžių dzūkų miestelį Varėną, jau lygiuojasi su garsiąja rajono „Grybų švente“. Septintasis kartas ir tapimas šiuolaikinio meno festivaliu, yra lyg naujas atskaitos taškas „Verpetams“, – sako renginio sumanytojas, Varėnos kultūros centro direktorės pavaduotojas Marius Galinis. – Kiekvieną kartą apmąstydami festivalio programą, nesikukliname vis didesnių ambicijų ir negailime pastangų pasikviesti įspūdingus svečius. Tad ypatingai džiaugiamės šiais metais galėdami Varėnoje pristatyti tokio aukšto lygio kūrėjus iš Lietuvos, Ispanijos ir Italijos.“

Lapkričio 25 d. (ketvirtadienį) festivalį atidarys ambicingas jaunų kūrėjų meno projektas – paroda VAKuUMAS, kurioje bandoma įtraukti žiūrovus į eksperimentus ir apčiuopti meno ribas. „Kur baigiasi kūryba ir prasideda menas? O gal tai tas pats?!“ – klausia autoriai. Tą patį vakarą žiūrovus pakvies filmo Atsisveikinimas (Laimingo žmogaus istorija) peržiūra ir pokalbis su režisieriumi ir scenarijaus autoriumi Tomu Donela.

Penktadienis – šiuolaikiniam teatrui ir šokio menui skirta diena. Programoje – net trijų teatrų – Manantiales ir Tranvia iš Ispanijos bei Kauno šokio teatro Aura pastatytas jungtinis spektaklis Atvirų akių panoramos, be kita ko, skirtas tik vyresniems nei 18 metų žiūrovams. Šis gausus kolektyvas, neskelbiantis kūrėjų vardų, pateiks netikėtą pasirodymą, analizuojantį skirtingas Ispanijos ir Lietuvos situacijas, įkvėptas dviejų Niujorke apsistojusių menininkų istorijomis. Po spektaklio organizatoriai kvies žiūrovus pačius tapti šokėjais, tik jau kitokiame amplua – greit išmokstamų ir uždegančių tradicinių šokių sūkury.

Šiuolaikinio šokio judesio dirbtuvės kvies pažinti kitokį judėjimo būdą ir šeštadienio dieną. Šokio pedagogės Ievos Ginkevičiūtės vedamos dirbtuvės supažindins su šiuolaikiniame šokyje naudojama judėjimo ant žemės technika – floor work – ir originaliomis improvizacijos galimybėmis.


nu bet bliam koks gražus tas Simone...


Šeštadienio vakarą laukia paskutinis ir svarbiausias festivalio įvykis – gyvo garso koncertas. Ryškiausi šio festivalio svečiai – kultine tapusi italų grupė Spiritual Front su charizmatiškuoju vokalistu Simone Salvatori. Jau pažįstami iš festivalių Mėnuo Juodaragis ir Kunigunda Lunaria, nuoširdieji SF vėl sugrįžta į pamiltą Lietuvą, šįkart su šviežiai pasirodžiusiu albumu Rotten Roma Casino ir nauja programa. Italai savo muziką vadina nihilist suicide pop ir meistriškai jungia dekadentišką neo-cabaret, mįslingą neo-folk, jausmingą italų popmuziką bei, žinoma, aistringą tango.


žiauriai gražus...


Kitokios muzikos klausytojai jau įsidėmėjo sunkiai nusakomo stiliaus kolektyvą Vilkduja, tituluojamą įdomiausia alternatyvios muzikos grupe Lietuvos žemėse, kuri taip pat užlips ant „Verpetų“ scenos. Po žaviu atradimu tapusio albumo Vakar duona ryški eiliuota Vilkdujos magija susikoncentravo į naują šiais metais išleistą CD Nežinau.

Šiemet festivalyje koncertuos ir amžinai jauna lietuviško roko grupė Siela, kuri, ko gero vienintelė iš alternatyvios muzikos senbuvių, per ilgus gyvavimo metus nepailsta ir nestokoja kūrybinės energijos. Šiemet Siela švenčia grupės 20-metį scenoje ir stebina klausytojus kaip niekad energingais pasirodymais.

Nauju renginio atradimu pretenduoja būti Stambulo bardų dvasios įkvėptas lietuvių kolektyvas Nefes, savo muzikoje bandantis atkurti poetišku liūdesiu alsuojantį, sufijų mistikos dvasia dvelkiantį miesto žavesį.

Post-folkloro projektas Donis festivalyje pristatys naują programą ir neseniai leidyklos Dangus išleistą albumą Kas tave šaukia… . Koncerte skambės kompozitoriaus Donato Bielkausko subtiliai aranžuotos, jaudinančios lietuvių liaudies karinės-istorinės dainos ir jų prasmės įkvėpta autorinė kūryba. Iškilminga Donio muzika žengs maršų ir valso ritmais, kuriems pritars tiek gausūs akustiniai instrumentai, tiek elektroninės variacijos. Verpetų scenoje Donis žiūrovus nustebins visą sudėtingai daugiasluoksnę muziką atlikdami tik gyvai – ne tik su žymia dainininke Rasa Serra, bet ir gausiu būriu kviestinių muzikantų.

Po aistringo koncerto žiūrovus iki paryčių šokdins DJ Neofolk su įtaigiu neofolk, idm ir triphop grojaraščiu bei lietuviškos muzikos perlais ginkluota DJs Smetona komanda.

Festivalio bilietus platina bendrovė Tiketa ir Varėnos kultūros centras. Kaina 35 Lt.Pabaigai – daina ne apie Golgotą.nu rimtai vertas nuodėmės


Afiša Bangos

4 Replies to “Verpetai 2010. Vėl Vilkduja. <br>Ir dar Spiritual Front!”

Leave a Comment

Your email address will not be published.