Tycho. Net nežinau, kaip teisingai reiktų tarti, tai vadinu maždaug taip, kaip rusiškai skambėtų žodis тихо. Projekto autorius Scott Hansen yra taikus pilietis, gyvena San Franciske, klausosi to, ko ir mes (M83, Neon Indian, The Field, Burial, Beirut ar Little Dragon, su kuriais pastaruoju metu gastroliuoja) bei pats kuria muziką.


Iš Scotto favoritų nesunku atspėti, ką galėtų groti pats ir kodėl jo debiutinį albumą Sunrise Projector  discogs gidas norėtų padėti lentynoje šalia Boards of Canada, Helios, Arovane ar Autechre ambient albumų. O lapkričio 14 dieną amerikiečiai Ghostly International leidžia antrą Tycho albumą Dive.

Štai kaip skamba pirmas jį reklamuojantis singlas:

Jis yra kiek kitoks, nei pirmas ir puikiai vaizduoja situaciją, kurlink nukrypo idm  nuo savo auksinių laikų. Dive – visuomet šviesus, optimistiškas, niekados liūdnas, gal šiek tiek melancholiškas, beveik šokamas ir būtinai svajingas. Pamilsit po pirmo pasiklausymo. Lygiai taip pat po dar kelių (arba kai kam gal keliolikos) jis pasidarys nudobus. Bet, bet, bet! Geriausias dalykas apie šį albumą yra tas, kad jis turi dar ir trečią stadiją, kuomet jis vėl tampa… tiesiog gražus. Tačiau kalbu tik už save, o jūs geriau pasikonsultuokite su gydytoju ar vaistininku.
Tycho by Tycho

Be to, kad Scottas moka maigyti klavišus ir virpinti gitaros stygas – jis dar ir dizas (ang. graphic artist), besislepiantis po vienu iš tarptautinių standartų – ISO50.

Jo grafiniai darbai dar labiau atskleidžia muzikos spalvas:

O man pasidarė smalsu, kaip klostytųsi kokio nors pvz. Kristijono Lučinsko (plačiau žinomo kaip Driezhas) muzikinė karjera, jei gerbiamas Pitchfork savo pranašysčių rubrikoje Forkcast  kaip nemokamą mp3 patalpintų kurį nors klaipėdiškio gabalą?
Pvz. tą, kur joja žirgai…
Tolumoje (In the Distance, Far Off) by Driezhas

Bangos Šviežia

3 Replies to “Tycho: jaukiai, nereiškia tyliai”

Leave a Comment

Your email address will not be published.