Swampfest 1 foto Milda Zemaityte

Keliolika kilometrų nuo Varėnos esantis kaimas Žiūrai pasitinka kažkieno papildytu kelio ženklu Ko Žiūrai? Čia plėtojami tradiciniai amatai, vandens ir kaimo turizmas, tačiau jau kelinti metai netoliese esančioje Lavysabalėje vystoma ir pogrindinė pasidaryk pats kultūra. Šiemet liepos 7 dieną čia prasidės ketvirtą kartą organizuojama muzikinė Swampfest stovykla.

Vidurvasaryje prie Lavyso ežero susirinks besidomintys kitokiu gyvenimo būdu ir jo išraiškomis. Swampfest siūlo praleisti savaitgalį laisvoje ir kūrybingoje bendruomenėje be reklaminio triukšmo, griežtų apsauginių ir beveidės masinės kultūros.

Prieš keliolika metų DIY (do-it-yourself) kultūros puoselėtojai surengė savo pirmąjį festivalį Darom (vėliau šį pavadinimą pasisavino aplinkosauginė akcija), po kelių metų jo tradicijas perėmė Padarom, Operatorinė, Fire, panašiu principu nuskambėjo keli Salos festivaliai prie Anykščių.

2013-aisiais prie jų prisijungė ir Dzūkijos pušynuose įsikūręs Swampfest. Pastarąjį inicijavo buvęs grupių Bramborak ir Bora narys, vieno populiariausių lietuviškų fanzinų Kablys leidėjas, iš Vilniaus pasitraukęs gyventi į… aukštapelkę vidury Dzūkijos pušynų. Varėnos rajonas, įtariama, dėl po žeme esančių tam tikrų iškasenų, pasižymi radikaliais temperatūrų skirtumais – priklausomai nuo sezono termometras čia dažnai pasiekia minimumus ir maksimumus. Todėl vidutiniškai čia nebūna.

Šiemet gyvus pasirodymus Swampfeste planuoja renginio senbuviai, pastaruoju metu Europos sunkiosios muzikos scenoje garsiai skambantis trio iš Latvijos Tesa, vokiečių rokeriai Slow Bloomer, aršios merginos iš Gardino Messed Up ir jų kolegės iš Vilniaus Crucial Features, svajingi suomiai Mumrunner, instrumentinio post-rock atstovai Sounds Like The End Of The World, pastaruoju metu Berlyne gyvenantys tamsią ir emocingą muziką grojantys lietuviai 70 cm³ of Your Chest ir jau pakankamai žinomi jų kolegos No Real Pioneers, brutalūs metalistai Infestation ir trešeriai Phrenetix, atlikėjos Umiko alter ego Kotori, Vilniaus hardkoro veteranai Spengimas, jungtinė Airijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos ir Ukrainos gatvės muzikantų grupė Mutefish. Po gyvų atlikėjų pasirodymų muzika iki paryčių rūpinsis mažai žinomi, bet nuoširdūs selektoriai.

Sekmadienį laukia ekstremalaus instrumentinio džiazo duetas MekasDuo, cumbia ambasadoriai Lietuvoje Parranda Polar bei Vilniaus baruose jau gerai žinomo Lapkričio Dvidešimtosios orkestro ir ska orkestro Madžestix dvikova.

Swampfest 2017 marskineliai

Be muzikos veiks šilkografijos dirbtuvės, kuriose galėsi atsispaust piešinius ant savo atsivežtų drabužių, taip pat – įsigyti jau pagamintų festivalio marškinėlių. Galima tikėtis, jog atgims daug aistrų ankstesniais metais sukėlęs Dulkančios Durpės futbolo turnyras. Ir, žinoma, vienas pagrindinių šio renginio akcentų: bendravimas su bendraminčiais, keitimasis idėjomis ir nuomonėmis. Visi kviečiami prisidėti ir siūlyti organizatoriams savo idėjas, kurias būtų galima įgyvendinti renginio metu. Norintys tapti savanoriais rašykite adresu swampfestas@gmail.com.

Swampfest 2017 plakatas

Birželio 25 d. baigiami platinti išankstiniai “Swampfesto” bilietai. Festivalio paskyroje facebook.com/swampfestival informuojama, kada ir kur galima įsigyt vizą į aukštapelkę.

Afiša Bangos

One reply to “Swampfest 2017 – pabėgimas nuo masinės kultūros”

Leave a Comment

Your email address will not be published.