Gegužės 21 dieną, Vilniuje, loftų kvartalo kūrybinėse erdvėse įvyks jaunosios rūbų dizainerės Mildos Čergelytės kolekcijos Silvestria virtualus pristatymas. Lietuviškos mados padangėje toks rūbų kolekcijos pristatymas rengiamas pirmą kartą – jokio podiumo, jokių žibintų. Daugiau negu dvidešimties modelių kolekcijos video pristatymas gegužės 21 dieną vyks Dizaino savaitgalio teritorijoje, T.Ševčenkos g. loftuose , G korpuse.

Pirmą kartą virtualų savo kolekcijos pristatymą surengusi jauna dizainerė tvirtina, jog lietuviškos mados padangėje atėjo metas perversmams, kuomet mada turi būti sietina ne su elitizmu ir prabanga, o visų pirma su menu ir saviraiška; o įdomaus ar neįprasto drabužio nevalia vadinti praktiškai nepritaikomu avangardu.


Kolekcijos pristatymo be podiumo idėja yra netradicinė, tačiau jau išbandyta žinomų pasaulio dizainerių. 2009-aisiais dizaineriai Viktor & Rolf nerengė savo pavasario-vasaros kolekcijos pristatymo su išblizgintais podiumais ir svečių sąrašais. Visus kolekcijos modelius mados mėgėjai ir mylėtojai galėjo stebėti specialiame video pristatyme internete.


6 mergos ir nei vieno papo


Konkurso Mados Injekcija finalistė Milda Čergelytė savo kolekcijoje Silvestria pristatys drabužius moterims, kurios nusprendė atairiboti nuo pilko ir neįdomaus pasaulio, sukūrusioms savo tobulą aplinką, į kurią įsileidžia ir tobulus vyrus. Tai planeta Silvestria, kurią M.Čergelytė, prisistatanti slapyvadžiu mimi.c (tarti mimik) vadina nauju matriarchaliniu pasauliu žemiško pesimizmo ir pilkumo nualintiems žmonėms, kurio gyventojams rūpi grožis, tobulėjimas ir dvasios polėkis.


„Kosmosas ir kosmetika turi ne tik bendrą šaknį, bet ir kilmę. Tertulianas primena, kad graikai pasaulį vadina žodžiu, kurio tikroji reikšmė yra „puošmena“, o XI a. Jonas Skotas pastebi, kad tiesiogine prasme graikiškais kosmos reiškia puošmeną (ornatus), o ne pasaulį. Tad grožis ir kosmosas yra neatsiejami“, – tvirtina jaunoji dizainerė. Pasak jos, Silvestrijoje visi gyvena taip, kaip nori, o norai paremti kosmoso logika. Kolekcijoje – bene dvidešimt Silvestrios moterų, pristatančių šio pasaulio idėjas.


indigo vaikai nebijo žirklių


Tokio didelio įvykio, kaip nuosavos kolekcijos pristatymo organizavimas, šiuo metu vidurinėje mokykloje tebesimokanti jaunoji dizainerė nebebijo. „Šio pristatymo organizavimas buvo didelis iššūkis man, tačiau kartu ir puiki proga pasimokyti iš savo klaidų. Manau, jog visa kūrybinė komanda buvo patenkinta savo darbu. Visi jie – patys kūrybingiausi mano sutikti žmonės! Aš esu labai laiminga ir patenkinta mūsų sukurtu rezultatu” – teigia M. Čergelytė.


komanda nenuobodžiauja


Dizaino savaitgalio metu bus pristatytas ne tik kolekcijos Silvestria video, bet ir įmantrus erdvinis ekranas, kuris taps visaverte pristatomosios kolekcijos dalimi, o tuo pačiu ir Dizaino savaitgalio kūrybinių erdvių objektu-eksponatu.

Afiša Šmotkės

One reply to “Silvestria @ Design Weekend”

Leave a Comment

Your email address will not be published.