Second_Storey_-_Double_Divide

Second Storey slapyvardžio slypi Londono prodiuseris Alec Storey, anksčiau žinomas kaip Al’Tourettes.

Jam pasisekė gimti kūrybingoje šeimoje, tad nuo paauglystės jį įtakojo laibai įvairūs atlikėjai: nuo Miles Davis, Herbie Hancock, Prince iki Portishead, Drexciya, Rage Against the Machine, Cristian Vogel ir Photek… Nenuostabu, kad nuo tokių įtakų kūryba gali tapti kiek šizofreniška.

Alecas pradėjo 2006-ais ir iki šiol spėjo išleisti keliolika 12’’ singlų (kaip Al’Tourettes). Jo muzikinė amplitudė svyravo tarp electro, techno, deep house, dubstep, garage

Alec_Storey

Pernai Alecas reinkarnavosi Second Storey pavidalu ir išleido „debiutinį“ singlą Margosa Heights žymaus Londono klubo Fabric valdomame leible Houndstooth (tai Fabric Records padalinys).

 

Šiemet rugpjūtį pasirodė debiutinio Second Storey albumo šauklys Shaman Champagne. Nemažai pasako faktas, kad titulinę kompoziciją remiksao tokie veikėjai kaip Perc ir Machinedrum.

Second_Storey_-_Shaman_Champagne

 

Pilno metro albumas startavo prieš savaitę [2014.10.06] ir jau spėjo susirinkti saują gerų atsiliepimų. Jį sunku vertinti. Ir ne vien dėl to, kad (kaip ir teigia pats pavadinimas Double Divide) jis yra dviveidis/dvilypis.

Second_Storey_-_Double_Divide_promo

Albume netrūksta gerų idėjų, nors ir ne visos atrodo pakankamai šviežios ar nūdien originalios. Plokštelėje užfiksuota medžiaga turėtų sudominti Autechre ir Aphex Twin gerbėjų. Manau, jog yra didelė tikimybė, kad albumas būtų galėjęs lengvai tapti elektroninės muzikos klausika. Jei tik būtų išleistas prieš 20 metų. Šiandien ši muzika taip pat aktuali (tiek ausinuke, tiek pro klubinius garsiakalbius). Bet jos tiek daug, kad vinilai leidžiami 300 vienetų tiražais (būtent tiek yra dvigubų Double Divide blynų).

 

Beveik visose šio disko apžvalgose/apibūdinimuose figūruojas sakinys „a space full of contradictions, paradoxes and idiosyncrasies“ arba jo variacijos. Todėl nekeista, kad šitokiame šizofreniškame albume priklausomai nuo paros meto ar nuotaikos patinka vis kitokie kūriniai.

Dažniausi mano favoritai yra Devotion Notion (jį BBC radijaus eteryje pasuka ir Mary Anne Hobbs) ir Chordelia.

 

Parašykite, prašau, kurie gabalai labiausiai patinka jums? Antraip man bus labai liūdna.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *