Sakau tau Pukis nekaltas! (foto)

2010-07-29        

Lietuvos vaikinų rinktinė „Omnitel“ Europos jaunių čempionate kala į klyną. Šešios žaistos rungtynės grupių etapuose, šešios pergalės ir pirma vieta E grupėje, leidžianti ketvirtfinalyje tikėtis silpniausio varžovo iš paralelinės F grupės. Toks kol kas mūsų vaikinų pasiekimas. Tačiau visos pergalės rytoj turi būti užmirštos, nes viskas prasideda nuo nulio. Patirti pirmąjį turnyro pralaimėjimą ketvirtfinalyje būtų labai skaudu ir turbūt neteisinga. Iš dėl medalių kovojančių rinktinių pagal žaidimą mūsų krepšininkams ant kulnų lipa nebent vis labiau įsibėgėjantys Rusijos pacanai, kurių vienu iš trenerių dirba lietuvis Rolandas Radvila.


Prieš savaitę prasidėjęs čempionatas vis labiau įsibėgėja. Atidarymo ceremonija buvo paprasta, tačiau ne prasta. Išskyrus tą „Kastanedos“ sulipdytą neva turnyro „himną“. Tokią tragediją senai begirdėjome, todėl manome, kad„Kastanedą“ išvis reiktų užbanint nuo visokių panašių renginių, nes taip sugadinti įspūdį po puikiai Kauno “šampaninio” choro sugiedotos „Tautiškos giesmės“ reikia turėti sąžinės.

[nggallery id=174]

Pirmosios rungtynės su Ukraina buvo kiek nervingos. O. Prokopenko pirmoje rungtynių pusėje tiesiog smaginosi, vieną po kito siųsdamas tolimus metimus į mūsų rinktinės krepšį, tačiau vienas lauke – ne karys. Tribūnose užfiksavome abu Kuzminskus, ložėse matėme Arvydą Sabonį su žmona, girdėjome, kad ir Linas Kleiza buvo užsukęs.

Po pirmosios Lietuvos pergalės pasilikę pažiūrėti Ispanijos ir Prancūzijos dvikovos žiūrovai pamatė siaubingai nykų krepšinį. Tačiau ko negalėjo padaryti krepšininkai, padarė lietuviškas alus. Tiksliau, vienas jo prisiragavęs mūsų rinktinės sirgalius. Nepatenkintas arbitrų sprendimu skirti ispanui pražangą, jis pademonstravo savo balso sugebėjimus fraze „B**ys b**ys teisėjas b**ys “. Tačiau po kelių akimirkų pastebėjęs, kad vienas iš rungtynių teisėjų yra lietuvis Tomas Jasevičius, netruko pasitaisyti – „Tomai, ne tu!“. „Siemens“ arena verkė.

[nggallery id=175]

Pirmųjų rungtynių pamokos buvo išmoktos, todėl lenkai buvo pamokyti greitai ir neskausmingai. Jų galiūnas ir lyderis P. Karnowski tegalėjo stebėti, kaip jo tiesioginis oponentas J. Valančiūnas dominuoja po krepšiais. Tačiau ne jo, o Deivido Pukio pavardę nuo šios dvikovos ėmė skanduoti Lietuvos rinktinės gerbėjai. “Pukis nekaltas, sakau tau Pukis nekaltas”, – „Quantanamera“ dainos motyvai ėmė skambėti po kiekvienos šio krepšininko užsidirbtos pražangos.

[nggallery id=176]

Šilti orai bei karštis „Lietuvos ryto“ arenoje padarė savo, todėl rungtynių su Slovėnija egią stebėjome telefonu, sėdėdami Ignalinos rajono miškuose, ir neprašovėme – varžovai buvo suvalgyti. Tačiau linksmybės mūsų dar tik laukė. Linksmintojų dalia atiteko prancūzams. „Siemens“ arenoje pamatėme tritaškių lietų, dėjimus, šimtąjį tašką bei beviltiškai besišypsančius varžovų trenerius. Lietuviams sekėsi viskas, todėl ne veltui po rungtynių vyr. treneris Kazys Maskvytis pareiškė, kad rinktinė demonstravo čempionišką žaidimą.

[nggallery id=177]

Atsiprašau, Kauno hale, kad tave taip keikiau, jog tavyje žiūrėti krepšinį per karštą. To, kas dėjosi „Lietuvos ryto“ arenoje per dvikovą su Ispaniją, atkartoti neįmanoma. Negelbėjo nei atidarytos visos arenos durys, nei žiūrovams dalinamos popierinės vėduoklės. O kur dar iš tualetų sklindantis kvapas. Dėl besikaupiančios drėgmės ant parketo po dviejų kėlinių buvo svarstoma, ar nutraukti rungtynes. Nuspręsta tęsti, todėl iš peties padirbėti teko grindis valantiems savanoriams. Tiesa, dėl nuolatinių valymų rungtynės užsitęsė, tačiau džiugu, kad toje čiuožykloje niekas negavo traumų, o abiejų komandų krepšininkai pademonstravo gerą ir kovingą krepšinį. Tai buvo pačios sunkiausios rungtynės mūsų rinktinei, nes ispanų gynyba buvo dar negailestingesnė už karštį. Tačiau J. Valančiūnas ir D. Pukis pasikeisdami vedė Lietuvą į eilinę pergalę.

[nggallery id=178]

Ar aš sakiau sunkiausios rungtynės prieš Ispaniją? Klydau. „Braliukams“ trūko labai nedaug, kad pasinaudotų juoda mūsų snaiperių, pataikiusių vos 4 tolimus metimus iš 29, diena. Visas rungtynes pirmavusių bei po krepšiais dominavusių lietuvių vos neištiko serbų likimas rungtynėse su graikais. Pastarieji sugebėjo paskutinėmis rungtynių sekundėmis išplėšti pergalę. Tuo tarpu mūsų kaimynų iš Latvijos geras žaidimas prieš Lietuvos rinktines jau tampa kažkokia nemalonia taisykle.

[nggallery id=179]

Tiek trumpai apie grupių etapą. Ryt mūsų laukia kol kas svarbiausia turnyro kova prieš Graikiją. Iki aukso liko vos 3 žingsniai. Susitiksime arenoje!

Prakaitas Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published.