Redaktorius jau minėjo apie blogai techno muziką renkančius/kuriančius atlikėjus. Kitą savaitę paleidžiamas Redshape naujas albumas Square – in your face Berghain v.6, Sigha ir visi kiti velniai.

Suru.lt jau prieš kelis metus kalbino paslaptingąjį herojų, kuris tuo metu ruošėsi kelionei į Vilnių, pristatyti savo puikaus debiutinio albumo The Dance Paradox. Galime pamatyti, kaip jam gerai sekėsi:

Nuo to laikotarpio niekas nepasikeitė. Žmogus su raudona kauke toliau demonstruoja jokiom ruletėm nepamatuojamą talentą. Po 2009 metų sėkmingo albumo ir toliau sekė puikūs EP (pasirodymai po visą pasaulį, RBMA, Boiler Room ir t.t.). Praėjusiais metais Sebastian Kramer (aka Redshape) atskleidė dar vieną savo kaukės pusę – į house areną orientuotus, iš ambient palapinės griežiamus kūrinius, po Palisade pseudonimu. Didžioji dauguma Redshape apibrėžia kaip šiuolaikinės elektroninės muzikos šviesulį, priverčiantį techno heiterius pažiūrėti į šį stilių iš naujo.


Taigi, albumas Square, pratęsia sėkmingą darbinę karjerą ir visą tą adventurous nuotaiką. Tik jo kūriniai gali prasidėti kaip Brian Eno lopšinės, o baigtis kaip kadaise gerbto Vitalic‘o poginimas. Skaniausia yra tai, kad šio albumo turinys yra netikėtas net tiems, kurie labai detaliai seka jo plokštelių leidybą – tarkim, po nesveikos dvylikacolės 2010 sekusios Future Shock, In Trust We Space ar Son Of A.. plokštės buvo lydimos įprastinės (visuomet nustebinančios) Redshape 4/4 šokinės atmosferos. O Square tokius kūrinius (iš 12) turi tik 4. Visa kita – techno kanonais pagrįtas elektroninis jazz’as. Paslaptingi migruojantys ritmai, tamsi, pulsuojanti kinematinė nuotaika, šiurpulingos kulminacinės melodijos – visa tai raudonos formos kvadrate.

Square – kelis metus lauktas spindulys, kuris greičiausiai taps ne tik vienu geriausiu metų albumu, tačiau ir vienu nesenstančios klasikos įrašu. Visas albumo ištraukas galima paklausyti čia.

Bravo.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *