Teatrališko muzikinio avangardo žvaigždės Vulture Industries kovo 9 d. vėl lankysis Lietuvoje – Vilniaus klube Pelėda grupė pristatys savo naujausią, ilgai brandintą ir išlauktą albumą Stranger Times.

Tai bus ketvirtas grupės koncertas Lietuvoje. Tačiau šis apsilankymas išskirtinis tuo, kad tikrų tikriausią publikos šėlsmą meistriškai užkuriantis kolektyvas Vilniuje nudžiugins ir kūriniais iš naujausio savo albumo, kuris, anot grupės vokalisto Bjørnaro, yra iš tiesų ypatingas: jo kūrimas užtruko labai daug laiko, kadangi grupės nariai patyrė daug asmeninio gyvenimo pasikeitimų, todėl visos dainos buvo kruopščiai nušlifuotos ir harmoningai suguldytos į vientisą esybę. Šis albumas ir keistai transendentinis, ir estetiškas, ir progresyvus. Jis nėra visiškai lengvas klausyti – prasismelkia tiesiai į sielą, vietomis gal net kiek trikdančiai… Ir galų gale – Stranger Times įrodo, kad šiame visko persisotinusiame pasaulyje dar įmanoma sukurti kažką kitokio, nepaklūstančio taisyklėms.

Per visą savo muzikinę kelionę, Vulture Industries nepasidavė norvegiškai black metal manijai ir niūriam klimatui, išvystė savitą, iš daugybės elementų sudarytą kūrybos braižą, kurį trumpai galima apibūdinti kaip progresyvų/avangardinį metalą praturtintą simfoninėmis ir kabaretinėmis injekcijomis. Išskirtinis kūrybiškumas ir sugebėjimas akies mirksniu sklandžiai keisti pavaras laviruojant tarp skirtingų stilių padėjo Vulture Industries prasibrauti į tarptautinius vandenis ir sausakimšose salėse pasitikrinti savo vertę. Vien ko verti ekscentriškieji grupės lyderio Bjørnaro E. Nilseno pasirodymai. Neretas kritikas lygina juos su unikaliaisiais Faith No More, Arcturus, Devin Townsend, Manes ar Enlsaved scenoje kuriamais reginiais.

Suru.lt interviu su grupe galima pasiklausyti čia.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *