Plokštelė su 3D printeriu

plokstele

Amanda Ghassaei iš Instructables pritaikė 3D printerio galimybes pasigaminti 12″ vinilinę plokštelę. Naudodamasi Processing ji parašė programą perkeliančią skaitmeninę audio informaciją į 3D modelį vinilinio griovelio pavidalu ir tiesiog atspausdino plokštelę su gan aukštos skiriamosios gebos 3D spausdintuvu (x,y 600dpi, z 16µm). Aišku net ir tokios rezoliucijos nepakanka kokybiškam garsui išgauti, bet bandymas nerealus kaip ir technologijų panaudojimas ne pagal tiesioginius tikslus:

Visus data failus Ghassaei yra sukėlusi į Pirate Bay jei kas nori pasižaisti šia tema. Plačiau apie projektą rasite Instructables puslapyje.

Ghassaei plokštelės kraštas
Ghassaei plokštelės kraštas

 

Plokštelės veikimo principas trumpai: kai plokštelė sukasi, patefono galvutė trankosi arba banguoja į griovelyje esančius iškilimus ir taip iš vibracijų vėliau signalas transformuojamas į audio formatą. Trumpas iliustruotas paaiškinimas yra čia.

Tikros plokštelės grioveliai
Tikros plokštelės grioveliai
Tema: 404, Ašaros

2 Komentarai

  1. na va, jau skaityk galim spausdinti mepetrioskes ant skaitmeniniu vinilu extra kinietiska kokybe, koks pasityciojimas is audiofilu 😀

  2. na siek tiek neekonomiskai spausdinta, kam tokio dydzio plokstele spausdint, jei tik dalis singlo irasyta, galima juk ir mazesne plokstele atsispausdint 😀

Tavo žodis: