Elektroninės muzikos fanai savo kalendoriuose turėtų ryškiai apsibrėžti spalio 23-ąją – tą vakarą Vilniuje vėl koncertuos garsi britų elektroninės muzikos grupė Plaid. Žymiosios įrašų kompanijos WARP Records globojami Plaid atveža į Lietuvą savo naujausią audiovizualinį pasirodymą. Šiuolaikinio meno centro Didžiojoje salėje rengiamas koncertas bus vienintelis britų dueto pasirodymas Baltijos šalyse.

Šiandien duetas gali pasigirti bendradarbiavimu su garsiausiomis pasaulio grupėmis ir atlikėjais, tokiais kaip Björk, Goldfrapp, Autechre ir kitais ryškiais kūrėjais. Plaid yra gretinami su tokiomis elektroninės muzikos žvaigždėmis, kaip Aphex Twin, minėtais Autechre ir Nightmares on Wax. Savo pasirodymus Plaid rengia pačiose įvairiausiose erdvėse – nuo Sidnėjaus operos teatro ar Southbank centro Londone iki žymiojo Berlyno naktinio klubo Berghain.

Plaid yra bendradarbiavęs ir su garsiąja London Sinfonietta, ir su orkestru Southbank Gamelan Players. Duetas kuria muziką įvairiausiems projektams, pavyzdžiui, Felix’s Machines robotic sculptures, ir net parašė garso takelį populiariai žaidimų platformai Little Big Planet 3.

Plaid jau ilgą laiką laikoma viena įdomiausių intelektualios šokių muzikos (IDM) kūrėjų. Kaip teigia kritikai, šis duetas – tai ritmo, melodijos ir žmogaus balso jungčių meistrai. Legendinės kompanijos WARP Records globojama grupė koncertuose naudoja specialiai savo muzikai sukurtas vaizdo projekcijas. Vilniuje Plaid ketina pristatyti savo naujausią audiovizualinį pasirodymą.

Duetas gyvuoja jau 30 metų. Andy Turneris ir Edas Handley – paauglystės laikų draugai – pasivadino Plaid ir pradėjo koncertuoti 1991-aisiais. Netikėti ir veržlūs garsai greitai patraukė klausytojų ir kritikų dėmesį tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek kitose šalyse. Plaid netrukus buvo paskelbti naujosios elektroninės muzikos bangos pionieriais. Šiandien duetas gali didžiuotis įspūdinga savo kūrybine istorija, įkvepiančia ne vieną pradedantį elektroninės muzikos kūrėją.

Dešimtasis ir naujausias Plaid studijinis albumas Polymer įrašytas 2019 metais. Jo muzika apibūdinama kaip puikus garsinis balansas tarp emocinės ir techninės kokybės (Residentadvisor.net). Patys atlikėjai Polymer vadina albumu, skirtu mūsų moderniems laikams. Jo sukūrimą skelbė trijų P manifestasPolyphony, Pollution and Politics (Polifonija, Tarša ir Politika), kuriame gvildenamos aplinkosaugos, sintetikos, išlikimo ir mirtingumo bei žmonių tarpusavio sąsajų (ne)buvimo temos. Anot Plaid, veiklų, susijusių su polimerais, keliamos problemos ir jų teikiami privalumai pasitarnavo kaip inspiruojančios temos albumui. Atlikėjai savaip gvildeno priešpriešas: „natūralu – sintetiška“, „šilkas – silikonas“ ir pan., bei poveikį, kuris daromas visam mūsų gyvenimui.

Suru.lt skaitytojai turi galimybę laimėti du kvietimus į minėtą renginį. Jums tereikia pažymėti (užtaginti) asmenį, su kuriuo kartu planuojate apsilankyti koncerte. Tai darykite komentuodami atitinkamą įrašą Suru.lt facebook paskyroje.

Konkursas vyks iki antradienio, spalio 19 dienos 19 valandos. Nugalėtojas paaiškės burtų keliu. Jam atiteks du kvietimai į renginį.

Garsiojo britų elektroninės muzikos dueto Plaid koncertas Vilniuje – spalio 23 d., pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje – Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2, Vilnius). Bilietus platina Tiketa. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Bangos Konkursai

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *