Spalio 15 d. Vilniaus kultūros ir muzikos erdvėje Kablys pasirodysiantys She Past Away – turkų vokalisto, gitaristo Volkan Caner ir klavišininko Doruk Öztürkcan duetas.

2006 m. įkurta, tačiau tik 2009 m. aktyviai koncertuoti pradėjusios grupės kuriama muzika abejingų nepalieka. Duetas išsiskiria unikalia 80-ųjų elementus jungiančia dark wave ir post-punk muzika, kurią vainikuoja minimalistinė turkiška poezija. Tarp didžiausių unikaliai kuriamai muzikai įtaką padariusių grupių įvardijamos The Sisters Of Mercy, The Cure, Joy Division, Clan of Xymox, Grauzone ir Deutsch Amerikanische Freundschaft.

Per 15 savo gyvavimo metų grupė išleido 5 albumus, aplankė ne vieną žemyną, tačiau, kaip ir sakoma – savame krašte pranašais netapo. Nors savo gimtinėje Turkijoje koncertuoja retai ir yra labiau pripažįstama pogrindinėje scenoje, grupė tapo itin pamėgta Europoje. Ne išimtis ir Lietuva. Grupė čia atvyksta jau trečiąjį kartą, o tai tik įrodo mūsų auditorijos meilę kokybiškam post-punk’ui.

2020-ieji muzikantų iš Turkijos nesustabdė – duetas išleido net du albumus: X ir gyvai įrašytą Part Time Punk Sessions.

Darbas X – tai grupės dešimtmečiui skirtas remiksų rinkinys. Scenos kolegų pagalba dainos iš pirmųjų trijų albumų čia demonstruoja naują spalvą – nuo dar niūresnės ir sunkesnės melodijos iki kviečiančios bėgti į šokių aikštelę. Šias dainas savaip interpretavo ir atskirą pėdsaką kiekvienoje paliko taip pat Lietuvoje viešėję Boy Harsher, Lebanon Hanover, The Soft Moon.

Kitas praėjusiais metais išleistas albumas Part Time Punk Sessions taip pat atspindi She Past Away dešimtmečio simboliką. Tai yra pirmasis gyvai įrašytas dueto albumas, susidedantis iš 8 dainų, atliktų Comp-NY įrašų studijoje Los Andžele. Pastarasis albumas yra tai, ko ir galima tikėtis scenoje – kokybiško ir kerinčio garso.

Dėl nenumatytų aplinkybių She Past Away koncertą turėjusi apšildyti Deathsomnia atvykti nebegali, tad scenos apšildymui deleguoja vieną savo grupės narių Kadri Sammel ir jos alternatyvios elektroninės muzikos projektą Bedless Bones. Laukia jokių ribų tarp dark wave, EBM ir techno nepaisantis skambesys.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.