Plaid (www.beatmagazine.co.uk)

Spalio 26 d. Vilniaus šiuolaikinio meno centre įvyks pirmą kartą rengiama Elektronaktis – tikra elektroninės muzikos fiesta visiems šios muzikos mylėtojams, ilgai laukusiems tokio neeilinio renginio. Čia gyvą audiovizualinį pasirodymą pristatys kultinė britų elektronikos grupė Plaid ir didžiausios Lietuvos elektroninės muzikos žvaigždės.

Kaip teigia organizatoriai, Elektronakties dėmesio centre – gyvai atliekama elektronika, kurios Lietuvoje labai trūksta. Žinomi diskžokėjai Lietuvą aplanko vos ne kiekvieną savaitgalį, tačiau gyvi aukščiausio lygio elektroninės muzikos atlikėjų pasirodymai yra retas reiškinys.

Elektronaktyje pasirodysiantys britai Plaid jau ilgą laiką laikomi vienais įdomiausių intelektualios šokių muzikos kūrėjų. Kaip teigia kritikai, ši grupė – tai ne beveidžiai vidutiniškų sintetinių garsų kūrėjai, bet ritmo, melodijos ir žmogaus balso jungčių meistrai. Legendinės kompanijos WARP Records globojamos grupės koncertai iliustruojami nuostabiomis specialiai jų muzikai sukurtomis vaizdo projekcijomis.

Paauglystės laikų draugai Andy Turneris ir Edas Handley koncertuoti kaip Plaid pradėjo nuo 1991 m. Netikėti ir veržlūs garsai greitai patraukė klausytojų ir kritikų dėmesį tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek kitose šalyse. Jie buvo pavadinti naujos elektroninės muzikos bangos pionieriais. Plaid bendradarbiauja su garsiausiomis pasaulio grupėmis ir atlikėjais – Björk, Goldfrapp, Autechre, ir įkvepia ne vieną pradedantį elektroninės muzikos kūrėją.

Plaid (www.beatmagazine.co.uk)2

Atskirą programą Elektronaktyje ruošia ir lietuviškos elektroninės muzikos pažibos – Silence family nariai: Leonas Somovas, gyvai grosiantis su jau spėjusiu nustebinti atlikėju Few Nolderiu, ir visiems žinomas Vidis. Taip pat specialią koncertinę dalį sugros didžėjus Manfredas, ką tik pasirašęs kontraktą su Prancūzijos elektroninės muzikos žvaigždės Ivano Smagghe’o leidybos kompanija Les Disques de la Mort, kurioje dar šiemet bus išleistas Manfredo trumpas albumas (EP). Šitokia atlikėjų kolekcija viename renginyje – retas ir uždegantis reiškinys Lietuvos elektronikos scenoje.

Organizatoriai ir milžiniškas elektroninės muzikos gerbėjų būrys tikisi, jog Elektronaktis taps didžiuliu tradiciniu renginiu, kiekvienais metais pristatančiu originaliausius šiandienos elektroninės ir šokių muzikos atradimus.

Elektronaktis vyks spalio 26 d. nuo 21 val. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre. Bilietus platina Bilietų pasaulis.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *