1-ą kartą Lietuvoje – Chemical Brothers

2015-03-30        

The_Chemical_Brothers

Neįtkėtina, bet pagaliau. Paskelbę apie savo sugrįžimą į elektroninės muzikos pasaulį ir koncertų scenas britų duetas The Chemical Brothers netruko pradžiuginti ir gerbėjus Lietuvoje. Pirmajį istorijoje pasirodymą mūsų šalyje muzikantai surengs jau birželio 13-ąją, šeštadienį. Galingiausia šiemet ir paskutinė šį sezoną uždara diskoteka vyks Siemens arenoje.

Prieš porą dešimtmečių kartu su The Prodigy, Underworld, Orbital ir kitais savo tėvynainiais The Chemical Brothers prie gitarų įpratusiam pasauliui pristatė visiškai naują gyvo elektroninės muzikos koncerto koncepciją. įspūdingu instrumentų arsenalu atliekama muzika jų pasirodymuose papildoma vizualiniais sprendimais, o transcendentinė visuma publiką įtraukia ir panardina nuo pat pirmųjų akordų.

Ketverius metus nekoncertavę Ed Simons ir Tom Rowland šiemet grįžta į pasaulio arenas pasiryžę nustebinti ir naująją melomanų kartą. Aštuntąjį albumą duetas pristato drąsiai: „Ieškojome naujų kelių jausmams sukelti. Tai nauji garsai ir nauji rėmai“. Kol kas aišku tik tiek, kad pavadinimo dar neturinčiame albume bus keletas kviestinių vokalistų, bet iš esmės tai „gryna chemija“.

Albumą pristatysiantį pasaulinį turą The Chemical Brothers ruošia drauge su režisieriumi, vaizdo menininku Adam Smith – bendro jų darbo rezultatai užfiksuoti dar 2012-ųjų koncertiniame filme Don’t Think.

Į elektroninės muzikos enciklopedijas jau įtraukta The Chemical Brothers istorija – tai septyni studijiniai albumai ir keliskart daugiau geografinėms sienoms bei laikmečiams nepavaldžių hitų (Setting Sun, Block Rockin’ Beats, Let Forever Be, Get Yourself High, Galvanize, Hey Boy Hey Girl ir t.t.). Neatsiejama šios istorijos dalis – aukštos meninės vertės vaizdo klipai. Juos „chemikams“ kūrė tokie režisieriai, kaip Spike Jonze (Elektrobank filmavosi tuomet dar būsima, o dabar jau buvusi jo žmona kino kūrėja Sofia Coppola) ar Michael Gondry. Beje, įdomu tai, kad net įgiję popžvaigždžių statusą dueto nariai nė karto nepasirodė populiarioje britų TV laidoje Top of the Pops. Vietoj to The Chemical Brothers visuomet prašo transliuoti jų kūrinių klipus. 2011-aisiais The Chemical Brothers parašė ir išleido garso takelį britų filmui Hanna, tuo pačiu metu jie tapo ir Darren Aronofsky šedevro Black Swan muzikos bendraautoriais.

Po vienintelio koncerto Baltijos šalyse muzikantų ir jų techninio personalo komanda keliaus į Barseloną, kur taps vienomis svarbiausių muzikos ir skaitmeninių menų festivalio Sónar žvaigždžių.

Tiketa klubo nariai bilietus į istorinį birželio 13-osios renginį Siemens arenoje galės įsigyti jau nuo pirmadienio, kovo 30-osios, 14 val. Oficiali prekyba prasidės kovo 31 d. 14 val.

The_Chemical_Brothers-2015-image

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.