Pas bukius brazilai šiandien yra ryškūs favoritai. Vienu metu kofas už olandus buvo net 4.30. Nesąmoningas kažkoks. Nors ir manau, kad Brazilija kol kas rodė šiek tiek įdomesnį futbolą, bet gi ne tiek akivaizdžiai stipresnė ji! Šiaip abiejų rinktinių žaidimas šiame čempionate kelia nuostabą. Olandai lyg ir spėjo pripratinti visus prie totalinio puolimo, brazilai – prie kombinacijų fejerverkų. O čia – grynas pragmatizmas.

Dunga dar atrankos cikle leido suprasti, kad jo Brazilija bus netipinė Brazilija. Tikriausiai dėl to, kad pats jaunystėje buvo ekstraklasės griovėjas, Dunga ta pačia filosofija apkrėtė ir auklėtinius: “pasirūpinkime užnugariu, o vieną kitą įvartį visada įstūmsime”. 

Tad jo rinktinėje puikus vartininkas, solidi gynybos linija, kurioje vietos neatsiranda net D.Alvesui, tačiau ne itin įspūdinga vidurio grandis, kurioje vieta D.Alvesui atsiranda.

Olandijos rinktinės didžiausias skirtumas lyginant su ja pačia Euro-2008 standarto yra tas, kad krašto gynėjai beveik nedalyvauja puolamuosiuose veiksmuose. Gaištantys laiką futbolo manageriams puikiai prisimena, kad minėtame Europos čempionate G.van Bronckhorstas buvo tiesiog aukso gysla grupės etape, o Pietų Afrikoje mes per 4 mačus gal dusyk matėme jį varžovų aikštės pusėje. Ir, manau, ne dėl to, kad veteranas nebepabėga. Tiesiog B.van Marwijko komanda žaidžia kitaip: atsargiai, apdairiai, labai ryški yra riba tarp besiginančių žaidėjų šešeto ir atakas kuriančio kvarteto.

Tiesa, toks yra pirmų keturių rungtynių padarytas įspūdis. Realiai nei vienas varžovas nevertė olandų demonstruoti 100 proc. galimybių. Pirmas tikras išbandymas – šiandien, ir yra tikimybė, kad oranžiniai sprogs, pavergdami pasaulį. Bet veikiausiai to nebus. Bus apylygis, skurdokas pavojingais momentais sunkiasvorių mačas. Ir toliau žengs brazilai. Nes jų komandinė klasė, būtent komandinė yra šiek tiek aukštesnė. Futbolininkai puikiai žino savo manevrus bendroje mozaikoje, bet tuo pačiu kiekvienas iš jų gali sužibėti individualia improvizacija. Net Lucio. Tuo tarpu olandų gynybos vidurys šiek tiek barška, tuo naudojosi net slovakai. Ne visai aiškios ir G.van der Wielio perspektyvos dvikovoje su Robinho. Savo ruožtu M.Bastosas padedamas Juano realiai gali sustabdyti A.Robbeną. Bet visa ši teorinė brazilų persvara yra tiek trapi, kad paaukoto euro Olandijos rinktinė verta.

Ok, laikas keltis jau prie telikų!

Prakaitas

4 Replies to “WC’2010. 4.30 už olandus. Afigietj”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *