MOIRÈ_ATOZ_12in_WIDESPINE

Londone gyvenantis prodiuseris Moiré su albumu Shelter [2014] debiutavo Ninja Tune subleible Werk Discs. Prieš mėnesį pasirodė jo antrasis albumas No Future. Šįkart po Ghostly International vėliava.

Moire_-_No_Future_promo

No Future pavadinimas, aišku, neatsitiktinis. Šitaip Moiré norėjo išreikšti savo poziciją apie politinius įvykius ir situaciją pasaulyje apskritai. Pagrindinė jo norėta perteikti žinutė – jei žmonių rasė ir toliau eis tuo pačiu keliu, nėra jokios ateities.

Moire-Credit-Disguise+Sample&Hold

Panašų principą jis bando taikyti ir kurdamas muziką. Moiré stengiasi evoliucionuoti ir tobulėti garso prasme. Dėl to jo skambesys yra avangardinis bet kartu ir pakankamai prieinamas.

Savo kūriniuose Moiré taiko panašų kompozijos principą, kokį literatūroje taikė amerikiečių rašytojas-fantastas Philip K. Dick. „Jo knygos – kaip paveikslai to, kas dar turi įvykti“, – taip Dicko kūrinius apibūdina Moiré, pats buvęs architektu ir giliai besidomintis dizainu.

Moire-Photo_2-Photo_Credit-Disguise+Sample&Hold

Albume vietos parepuoti randa kviestiniai vokalistai MC DRS (anksčiau dirbęs su LTJ Bukem) ir James Massiah. Jie abu iškarto pagavo albumo esmę be papildomų paaiškinimų ir papuošė kūrinius atitinkamais žodžiais.

Valandą trunkanti plokštelė neabejotinai turėtų rasti savo kelią į eksperimentinę elektroninę muziką mėgstančių melomanų grotuvus.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *