VelnioAkmuo

Tūlo piliečio akimis Anykščiuose vykstantis festivalis Devilstone (dar žinomas kaip Velnio Akmuo) – įprastas metaliūgų suvažiavimas. Jis niekuo nesiskiria nuo Kilkim Žaibu, Suvirintojai, Ont Grindų ar dar kokio kutvelų čempionato.

Tačiau Suru.lt (kaip pasakytų Grinderman) yra pakankamai foul-mouthed, noisy, hairy, and damn well old enough to know better, kad autoritetingai galėtų pareikšti, jog taip nėra. Ir Suru.lt yra vieni tų, kurie gali pakeisti tūlų piliečių požiūri į šį puikų festivalį.

Kalbam su pagrindiniu festivalio organizatoriumi Vaidu.

VelnioAkmuo_00

Kaip logiškai (jei tai apskritai įmanoma) galima būtų paaiškinti faktą, kad gražios mergos važiuoja į metalo festivalį?
Kur graži muzika, ten ir gražios panos. Galbūt tų gražių panų dar pagausėjo kai atsirado į roko muziką orientuota scena. Nežinau net kaip tai paaiškinti, bet gražiomis panomis nesiskundžiame.

Akivaizdu, kad Velnio Akmuo keičiasi. Papasakok, kokia linkme judate dabar ir kaip pasikeitė koncepcija per 6 metus?
Matai, per tuos 6 metus ta koncepcija tik formavosi ir vystėsi. Pradžioje mes net neturėjome jokios vizijos. Tiesiog darėme metalo muzikos festą. Pirmais metais turėjome vieną sceną, barą, rokotekas, tinklinį ir 20 grupių. Dabar turime tris scenas, prisigalvotų veiklų, kūrybingų pramogų ir 40 grupių. Jei lyginsime pirmus ir penktus festivalio gyvavimo metus, tai skirtumas akivaizdus. Tačiau mes per tuos 5 metus tik sugebėjome išgryninti festivalio konceptą, idėją ir suvokti kur judame toliau. Jei pirmais metais VA buvo tikrų tikriausias metalo muzikos festivalis, tai dabar į savo konceptą priglaudęs ir roko muziką, festivalis tampa tiesiog roko ir metalo muzikos festu. Tokia kryptis ir išsilaikys ateityje. Orientuojamės į tai, kas aktualu ir įdomu čia ir dabar roko ir metalo muzikos scenose.
Mums labai yra svarbu jausti šios muzikos pulsą. Ir mums labiau įdomu yra ne praeities žvaigždės, bet tai kas yra „ant bangos“ dabar arba bus „ant bangos“ rytoj

Kiek komandoje turite narių ir kas/kokiu būdu sprendžia apie tai, kas „ant bangos“ dabar ir kas bus rytoj? (Matai, artėja pasaulio čempas, Suru.lt nori šiek tiek uždirbti ir ieško orakulų).
Realiai tai komandoje turime apie 40 galvų (čia dar pamažinau, nes vis tiek nepatikėsi). Turime atskirą žmonių komandą, kurie seka kas vyksta kituose muzikos festivaliuose, ką veikia esminiai muzikos leiblai, kokie vardai figūruoja atskirų šalių muzikos scenose ir pan. Mes tiesiog stalkiname tendencijas ir bandome iš visų jų atsirinkti tai, kas įkandama ir tai, kas tikrai yra verta dėmesio. Kartais nepataikome, kartais pataikome tiesiai į dešimtuką. Visada yra smagu, kai matai, kad prieš du metus pas tave grojusi grupė šiomis dienomis yra viena iš labiausiai geidžiamų grupių panašios muzikos festuose.

Čia kas tokie? Kalbi apie Alcest? Nes Deafheaven, berods, ne Alt-Events vežė…
Alcest
patenka į šią kategoriją. Išskirčiau dar Truckfighters, Kadavar, Hexvessel.
Deafheaven ne mes, bet antrą kartą būsime tikrai mes.

Zjbs. Koks (jūsų akimis) yra statistinis VA lankytojas ir kokiu jį norėtumėte matyt jūs? Ar šie du tipažai skiriasi?
Minutėlę. Kažkokie bybiai skambina…
Paaiškink jiems, su kuo dabar kalbi, tegu atsipisa.
Atsipiso.
Tipažai greičiausiai nesiskiria, nes manome, kad jei jau atvažiavai į VA, greičiausiai atvažiavai ne atsitiktinai, o dėl turinio, kurį siūlo festas. Tad statistinis lankytojas greičiausiai yra pakankamai žingeidus, besidomintis šiuolaikinėmis rock-metal tendencijomis ir įvykiais. Arba atvažiavai gražių panų pasižiūrėti.

Ar dabar, kai Deafheaven, Alcest ir panašios bandos prasimušė į hipsterių širdis ir mainstream topus, tikitės sulaukti įvairesnio plauko lankytojų?
Taip. Svarbu tik tuos bandus turėti line-up’e.
Daugelis žino „skandalingas“ istorijas apie tai, kaip Atilla (iš Mayhem) užlipo ant scenos pasidabinęs kunigo sutana, arba Ondskapt vokalistas – nuogas ir išsitepęs kažkokiais šūdais. Kokius dar pikantiškus atsitikimus gali papasakoti iš ankstesnių festivalių?
Ha ha. Benediction pripisę Stumbro 4 valandą ryto sumanė pavažinėti mūsų dviračiais. Vėliau tie dviračiai tapo nebevažinėjami. Tie patys Ondskapt išdaužė savo viešbučio kambarį. Bet išdaužė taip, kad nei telikų, nei lovų neliko, nepasakojant apie skyles sienose ir neaiškų kokį purvą ant patalų. Kai pamatėme tą kambarį, tai daugiau buvo juoko, negu nuostabos. Viskas kaip iš tų klasikinių istorijų, kurias perskaitai muzikos skyreliuose apie tai, kaip kažkoks rock star nusiaubė viešbutį. Dar buvo tokie Hellish Outcast, kurie sugebėjo atsitempti kalną abiturienčių į savo viešbučio kambarius, mat vyko išleistuvės tuo pat metu. Vėliau grupė su tom visom panom prisistatė į festą… Lake Of Tears buvo ta grupė, kuri taip nusitašė, kad myžo tiesiog backstage… Dar buvo smagi istorija iš pirmų metų, kai ~6 valandą ryto Sepultura menedžeris sako – ok, guys, I need van to go to hotel. Greitai chebra susisuka ir atneša jam į rankas feną. Tas stovi nesupratęs. Žiūri ir klausia – what is this? Griūk negyvas…

Koks tau maloniausias ir liūdniausias prisiminimas iš buvusių šešių VA festivalių?
Maloniausias yra ne vienas, o visuma – kai grupės ateina ir pasako, kad čia yra viskas afigienai. Toks smagus prisiminimas – bliakeriai Inquisition iki pat ryto davėsi rokotekose, paskui nusikalę sako – niekada gyvenime dar taip nešokome… Smagu. Ant scenos tokie bedieviai piktuoliai, o Rokotekos aikštelėje visiški hipiai.
Liūdnų prisiminimų lyg ir neatgaminu, bet jei reikia, tai liūdniausias toks: 3 metus iš eilės kažkas iš publikos pyzdindavo festivalio reklaminius tentus. Niekaip nesuprantame, kam jie žmonėms reikalingi.

Kokias grupes labiau apsimoka vežti: žinomas ir brangias, kurios sutraukia daug žmonių (Sepultura, Mayhem…) ar mažiau žinomas bet pigesnes, nes vis tiek eiliniam metalistui pripisus alaus – nesvarbu, kas riaumoja?
Labiausiai apsimoka vežti žinomas ir pigias. Jei festivalis neturės žinomų vardų, nebus geismo objekto. Su geromis grupėmis, kurios nekelia jokio asociacijų publikai ar yra visiškai nežinomos, pasaulio neužkariausi. Visiems svarbu kas groja scenoje ir koks tos grupės statusas

Ar festivalis atsiperka? Neinat į minusą?
Į minusą neinam, bet neatsiperka.

Taip išeina, kad festo/renginių organizavimas – nėra jūsų profesija? Iš ko duoną valgot?
Visi skirtingai. Komanda labai įvairi (dizaineris, bankininkas, media planuotojas, pardavėjas, padavėjas, muzikantas, mados specialistė ir t.t.). Visiems VA yra šalutinis reikalas.

Tau taip pat?
Iš esmės taip.

Na ir paskutinis – svarbiausias mūsų skaitytojams klausimas – ar šiemet papų bus?
Sekmadienį, kažkada paryčiais…

Gal nori ką nors pridurt?
Realiai likus iki festo 40 dienų, esame beveik viską susiorganizavę. Tai čia beveik kaip iš fantastikos srities. Jaučiame, kad šiais metais bus kiečiausias VA. Tiesiog matome kaip viskas vyksta.

VA_plakatas_master

Foto iš www.devilstone.net

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *