Meteorologiniai Chk Chk Chk pranešimai

2010-08-30        

Warp Records visuomet žavėjo galimybe aprėpti didžiulę auditoriją ausų. Nors studija labiau orientuota į elektroninę sceną, kurioje leidžiami revoliucinės svarbos albumai LFO Freaquencies [1993], Autechre Incunabula [1993] ar Aphex Twin Richard D. James album [1997], vietos gitarom čia visada atsiranda. Įsibegėjus vasarai, amerikiečiai !!! arba chk chk chk išlindo iš studijos su meteorologiniu rezultatu Strange Weather Isnt It?.


Tai ketvirtas jų studijinis albumas, kuris palaiko savitą šauktukų ritmą su tobulėjimo bonusais. Pakankamai sunku būtų tiksliai apibrėžti albumo stilių, nes indie-rock būtų pernelyg siaura. Čia ir disco, ir synth-wave, ir jazz-dance, ir psychedelic rock, ir net electro. Viena kas tikrai vienija visą albumą – tai bosai, kuriuos vadinčiau pagrindine virve, ant kurios kabinami 10 spalvotų berniukiškų trauzų. Vieni iš jų – labiau šokiniai, kiti tiesiog romantiniai, treti tobulai ramūs. Keistasis oras – tai itin plačią auditoriją sutrauksiantis albumas, čia viskas labai rokiškai santūru, tvarkinga, stilinga ir bakenbardiška. Bet tiesiog toks jų stilius, čia pretenzijų – nulis, tikrai nemetam puntukų į daržus. Meniškiausia kompozicija (tiek pavadinimu, tiek struktūra) yra Even Judas gave Jesus A Kiss, kuri priminė David Bowie ir sužavėjo savo kulminacijos tampymu. Su Made Of Money vyrukai žiebia jautresniems į širdį. Tai – romantiškiausia albumo daina, maloniausiai klausoma važinėjant vakare miesto gatvėm.


Kas naujai pažindinsis su chk chk chk, gali pasidžiaugti dovanojama pirmąja daina iš jų asmeninės svetainės. Kas lygins jų orus su prieš paskutiniu Myth Takes [2007] ir tikėsis kopijuotų emocijų – kiek nusivils, nes jis ne toks banguotas, ne toks spalvotas – kompozicijos ne tokios aštrios ir greitos. Galbūt tai – brandos rezultatas, arba tiesiog jų nauja vizija. Vienaip ar kitaip, tai tikrai labai stiprus muzikinis darbas, leidžiantis žavėtis beveik viena kompozicija pavadinta Strange Weather, Isnt It? ir džiaugtis muzikinio darbo vientisumu ir kokybe. Pasiimam skėčius ir ausines.


Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.