Stebuklų pasaulio futbolo čempionate šiandien vėl nebuvo. Anglai nepradėjo staiga bėgti kaip gepardai, meksikiečiai taip ir nesucementavo gynybos vidurio (apie šias komandų problemas buvo kalbama visas dvi savaites). Teisėjai jau tradiciškai sumalė šūdą po kartą abejose rungtynėse, bet kažkokio Visatos mąsto neteisingumo jausmo širdyje dėl to neatsirado, nes ketvirtfinalį pasiekė stipresni.

Nagrinėjant anglų nesėkmę niekur nepabėgsi nuo F.Capello figūros. Britų žiniasklaidoje, be abejo, jo pavardė bus linksniuojama dar ilgai, o šalia bus minimi tokie vardai, kaip E.Heskey (D.Bent, G.Agbonlahor) ar J.Cole (Ash.Young, T.Walcott). Kai kurie dono Fabio sprendimai iš tiesų kelia abejonių, tačiau ne atsarginių žaidėjų parinkimas buvo didžiausia italo problema šiose pirmenybėse.

Užmeskite akį į galingą F.Capello karjerą (jeigu primiršote). Ir pastebėsite, kad šis mundialis buvo jo debiutas, stovint prie nacionalinės komandos vairo dideliame tunyre. O gavo patyręs specialistas vieną iš problematiškiausių medžiagų rinkinių komandos statyboms. Ne paslaptis, kad dauguma Anglijos rinktinės lyderių per sezoną spėjo sužaisti po 60-70 rungtynių. Todėl, stebint stovėjusius Pietų Afrikoje anglus kilo natūrali išvada, jog trenerių štabas tiesiog kažkur prašovė su fiziniu parengimu. Juk vienas dalykas – paruošti klubą ilgam sezonui, kitas – parengti rinktinę tokiam trumpalaikiam intensyviam turnyrui, kaip pasaulio čempionatas. Neturint jokios patirties. Plius prisidėjo siauras taktinis arsenalas bei šiokia tokia trintis su komandos senbuviais – trenerių metodikos jiems kėlė įtarimų. Nėra „fizuchos“ – nėra komandinio greičio, nėra žaibiško kamuolio judėjimo tarp žaidėjų, nėra nestandartinių ėjimų aikštėje. Nėra rezultato (1 pergalė per 4 mačus).

Tokius samprotavimus (o tai tik samprotavimai, ne daugiau) netiesiogiai patvirtina ir Blackbirdo greitis, kuriuo Anglija įveikė atrankos ciklą. Paprasčiausiai tada žaidėjai atvykdavo į rinktinę iš klubų kelioms dienoms, atvykdavo pasiekę aukštą žaidybinį tonusą. Išvada: leiskite F.Capello dirbti toliau. Jis įgijo patirties (tiesa, nepigiai) ir neturėtų kartoti klaidų ateityje.  O italo hipotetinis įpėdinis, visai realu, įliptų į tą patį š.


Pabaigai keli žodžiai apie birželio 28 dienos aštuntfinalius. Tik keli, nes didelės intrigos juose nenusimato. Olandai turėtų džiaugsmingai išvynioti dovanėlę pavadinimu Slovakija, o brazilai – praryti simpatišką Čilės komandą, kaip tai įvyko, sakykime, pasaulio čempionato atrankoje. Labai jau parankų būtent Dungos komandai futbolą demonstruoja čiliečiai. Smagu, žinoma, būtų išvysti aštuntfinalyje nors vieną kitą staigmeną, tačiau panašu, kad jos bus atidėtos paskutinei šios stadijos varžybų dienai. Pavyzdžiui, mačui tarp Ispanijos ir Portugalijos. Apie tai – prie progos.


Ar reikėtų varyti F.Capello iš Anglijos rinktinės?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Folkas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *