Vakar oficialiai pasirodė penktas Nešvilio rokerių Kings Of Leon albumas Come Around Sundown.

Kažkaip greitai. Atrodo, dar tik neseniai teko nusivilti Only By The Night [2008] plokštele… Bet kai paskaičiuoji, tai nuo ano rugsėjo jau du metai prabėgo. Naujas darbas nėra toks geras – koks buvo Beacuse of the Times [2007] diskas. Užtat tikrai geresnis už minėtą dviejų metų senumo.

Kodėl taip „šmeižiu“ Only by the Night albumą? Todėl, kad jame buvo 10 pusėtino šlykštumo gabaliukų, kuriuos vienintelis blokbasteris dar labiau menkino ir stūmė į šešėlį.


Šiuo atžvilgiu nauja plokštelė atrodo labai išlaikyta ir tolygi. Be ryškesnių pakilimų ar kritimų.
Viskas čia sudėliota pagal muzikos industrijos standartus.

Introdukcija turi būti tokia, kad neatbaidytų klausytojo, todėl pirmūnas The End (ironiška, ar ne?) čia visai vietoj. O iš karto po to turi sekti (neva) hitas, kuriuo grupė laiko naujausią singlą Radioactive. O kad būtų dar riebiau, deda trim aukštais (mol, atlaikyk) ir prie skaičiuko 3. albumo nugarėlėje užrašo Pyro. Jis žada tapti antruoju albumą reklamuojančiu singlu.

Bet grįžkime prie intro. Galim net pasileisti, kad būtų vaizdžiau.


Iš kur Followill’ų šeimyna žino, kad tai – geras gabalas?

Paprasta. Pradžioj paleidi basufkę, ji atskleidžia bendrą dainos atmosferą. Tada užpjauni gitarą ir palaipsniui augini, plėtoji, pridedi masės (tam prireikia klavišinių, progresuojančių būgnų ir ritminės gitaros). Tik, aišku, reikia sugalvoti kaip ta basufkė turi pulsuoti ir ką gitarai pjaustyt. Bet jei turi galvą ir aplink tiek daug pavyzdžių to, kas publikai patinka – tikrai sugalvosi. Taip darė U2, kent ir net patys Kings Of Leon. Ne kartą.

O toliau viskas teka sava vaga. Jau įprastu tapęs pietietiškas redneck’ų rokenrolas. Saviplagijatas. Kopijos kopijos kopija. Nėra ryškių hitų, Sex On Fire lygio plėšrūnų. Tempas čia lėtesnis. Toks šeimyninis albumas, žinote. Nenustebsiu, jei greitu metu šis diskas atsidurs Maximos lentynose dideliais kiekiais. Štai savaitgalį buvau Varšuvoje, tai ten taip jau yra. Prie naujienų rubrikos – visa krūva. Šalia – tokio pat dydžio krūva šito.

Be abejonės, Come Around Sundown tik dar stipriau užtvirtins Kings of Leon kaip top rokerių statusą. Šalia tokių vardų kaip The Killers, Coldplay ir U2. Taip, jokia tai ne alternatyva. Nebe. Tikriausias meinstrymas (jau matau kokiais kiekiais šis albumas bus dovanojamas Kalėdoms). Kitaip – Emvieno džiaugsmas (nepaisant to, kad ryškių radijo hitų čia nėra). Kaip kokie saldainiukai-parsidavėliai Goldfrapp.

Be to meidžor leiblai negaili investuoti pinigus į vaizdo klipus orientuotus į darbo liaudį.


Bet kažkaip net ir ne gaila, kad „karaliai“ taps (tapo) plataus naudojimo preke. Only by the Night jau pripratino prie šios minties. Yra ir be jų (ir be Killers, ir be Coldplay) gerų bandų.

O dar matau kaip Kings of Leon gražiai ir laimingai sensta. Kaip kokie Dire Straits, Status Quo ar Bruce Springsteen… Ką gali žinot, gal per tą laiką dar išmes kokią vykusią daina?

Viso albumo galima pasiklausyti ČIA.

Bangos Šviežia

One reply to “Kings of Leon – šyrpatriebas kaubojams”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *