Gesaffelstein_Mike Levy

Rugsėjo 2-os vakarą ėjau į Loftą labiausiai dėl Gesaffelstein. Paklausiau Katedros aikštėje Digitalism ir ėjau. Vokietukai pasenusiu ir nebeaktualiu setu nubloškė į 10 metų senumo Nesakyk Mamai diskotekų laikus. Tuo tarpu prancūzas (nepaisant grėsmingai vokiško pavadinimo) juk yra čia ir dabar, skirtingai nei Digitalism. Beje, pastarieji taip pat pradėjo nuo didžiausio savo hito – Pogo.

Pagal programą Gesa turėjo pradėti 02.30.

Loftas_Fest_2016_programa

Realybė buvo tokia, kad viskas smarkiai vėlavo, G&G Sindikatas baigė tik apie 2.30. Manfredą buvo nuspręsta „statyti“ po Gesaffelstein. Tuo metu vyko pasiruošimas. Apie 40 minučių. Visą tą laiką skambėjo baisus EDM, pagal blogiausias Power Hit Radio tradicijas.

Mike Lévy (toks tikras Gesos vardas) scenoje pasirodė skambant Richardo Strausso pompastiškam Also Sprach Zaratustra ir iškart po įkalė Pursuit. Maždaug po pusantros minutės jis išjungė muziką ir išėjo.

Kaip turėtume vertinti tokią situaciją?
Lietuviai ją įvertino dvejopai. Todėl norisi įnešti aiškumo šitoje istorijoje.

Sekančią dieną (šeštadienį) Loftas išplatino pranešimą spaudai, kuriame yra sakinys:

Gesaffelstein pasirodymui „Lofto“ komanda ruošėsi net tris metus…

Sekančiame sakinyje rašoma

…bet prieš pat pasirodymą įvyko apmaudi klaida – buvo blogai sujungti laidai.

 

Chebra, jūs rimtai? Ruošėtės trejus metus ir blogai sujungėt laidus?

Gal klystu, bet man atrodo, kad per 40 minučių teisingu laidų sujungimu galima įsitikinti bent kelis kartus.

Vietoj to, Gesai vos pradėjus groti pirmą gabalą, jis bent kelis kartus rodė, kad pats savęs negirdi.

Dar vėliau paaiškėjo, kad jam pastatytas pultas buvo vienu modeliu senesnis, nei pageidautas, bei monitoriai ne tie patys, kurių norėjo. Žinant, kokia primadona atsivežama, reikia bent pasirūpinti, kad techninis raideris būtų išpildytas 100 procentų.

Taip, „rado princas žirnį“… Juk galėjo sugroti ir su šitais aparatais… Juk „tik“ DJ setas… Galėjo palaukti, kol sujungs iš naujo ir pratęsti… Kaip galėjo nuvilti susirinkusią publiką?

Bet ar tikrai?
O kaip gi atlikėjo vardas ir reputacija? Juk kiekviena grupė turi savus standartus. Ir niekas nenori nusileisti žemiau nustatytos ribos.

Dabar įsivaizduokim Gesos dieną: atskrendi vėluodamas ir žinai, kad paryčiais reikės skristi atgal, tavo pasirodymas vėluoja, prieš tavo pasirodymą leidžia šlykštų EDM (apie kurį bent keliuose interviu esi pasisakęs, kaip jo nekenti), o tada išeini ant scenos ir, bliat, laidai blogai sukaišioti…

Ką tu darai? Numeti ausines, važiuoji į oro uostą ir išskrendi.

Profas. Pagarba, kad turėjo kiaušus nesicackint kaime.

Savo ruožtu reikia pripažinti, kad ir Viktoras Diawara nusipelno pagarbos vien dėl to, kad tokiu sunkiu momentu išdrįso pats išeiti į sceną ir praneši, kad pagrindinė festivalio žvaigždė nebegros. Ir bus kompensuota už bilietus.

Labai gaila dėl tokio aplaidumo. Tikiuosi, kad ši skaudi pamoka Loftui nebus baisiai skausminga ir kad ateityje pavyks išvengti panašių feilų.

Piktų komentarų po Gesaffelstein nuotraukomis jo oficialiame fb puslapyje autoriai – atskira kaimo kategorija.

 

P.S. O dar noriu pasidžiaugti festivalyje atrasta latve Alisa Joste ir laimikiais – vietoje nukautais abiem jos albumais:
Alise_Joste_albums

Lauksiu Loftas Fest’17.

Bangos Koncertai Sūru

One reply to “Kaip Gesaffelstein grojo Loftas Feste”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *