Antlers_Mulm_-_Touring_The_Moon_Bog

Antlers Mulm yra Hanso Johmo projektas iš Leipcigo. Hansas jau 15 metų įrašinėja keistus garsus ir siuntinėja juos po visą pasaulį riboto tiražo kasečių, kompaktų ir vinilų pavidalu.

Esu užsiminęs apie šį vardą prieš 7 metus, tad nesikartosiu, kad Antlers Mulm skambesys balansuoja diapazone taip ambient/industrial ir idm.

Antlers_Mulm_-_Hans_Johm

Ko gero, reikia sutikti, kad Of Withered Sparks [2007] yra pelnytai laikomas labiausiai rafinuotu ir išbaigtu AM albumu (kaip keistai berėžtų akį šį abreviatūra). Bet man iki šiol labiausiai patinka minėtas Filth In Several Styles – Alternative Sparks [2009]. Dėl drąsesnių eksperimentų ir sodresnio skambesio.

Taip atsitiko, kad aptariamas albumas pasirodė šiemet kovo 8 dieną dukterinėje Hanso leiblo Sonderübertragung! kontoroje Sea State. Kasetės pavidalu. Tai buvo pirmas naujas įrašas po penkių metų pauzės nuo paskutinio studijinio AM darbo The Age Of Efficiency [2016].

Nesistebiu, kad visas tiražas (60 vnt.) buvo išgraibstytas per kelias dienas.

Todėl labai nudžiugau pamatęs informaciją, kad albumas yra perleidžiamas kompaktinės plokštelės pavidalu. Dvigubai džiugu, kad tai daro lietuviai Autarkeia.

Touring The Moon Bog stilistiškai nenutolsta nuo savo pirmtakų. Ir, ko gero, ši savotiška tąsa ir ištikimybė pasirinktam keliui man patinka labiausiai. Gal net teisingiau būtų įvardinti ne pasirinktas kelias, o labiau mąstymo būdas ar gyvenimo filosofija.

Informacija ant leidino skelbia, kad muziką ir žodžius Hans Johm sukūrė 2012-2016 metais. Bet dėl aukščiau paminėtos priežasties fragmentiškumo visai nesijaučia. Albumas yra vienodai melancholiškas, loufajinis ir lokalus – nuo pirmo kūrinio iki trylikto.

Atmosfera čia jauki ir neerzinanti, beveik kambarinė. Nenustebčiau, jei Hansas įrašinėja miegamajame. Be to, man labai patinka, kad Autarkeia savo sąraše vėl turės kažką švelnesnio po maratono žostkatūros (IRM, Slogun, Death Squad…).

Antlers Mulm neabejotinai jau išsiugdė savo skambesį. Pakanka išgirsti Universal History of Joy, In Reverse ar Give and Take, kad užčiuoptum tą subtilų trapumą.

Jei reikėtų draugui aiškinti bendriniais terminais, apie ką čia – sakyčiau „įsivaizduok, kad Aphex Twinui išoperavo agresyvumą ir greitį“ arba „kaip Autechre įrašinėjo Incunabulą ant 8 takelių, dar nemokėdami naudotis sintezatoriais“. O vokalus įdainavo girtas kunigas.

Žinau, kad čia kartais užsuka desantas dinozaurų, mėgstančių naftaliną. Jūsų smalsumui sužadinti paminėsiu, kad Antlers Mulm neretai yra lyginami su OMD, Human League ar Kraftwerk.

Džiaugiuosi, kad pastebėjote tekste minimus 13 kūrinių. Taip, tai vienu daugiau nei kovą pasirodžiusioje kasetėje. 12 minučių trunkančiame Moonling bonuse Hans Johm testuoja, kaip jo elektrinė barzdaskutė dera su senobiniais syntikais.

Geriausiai klausosi vėlyvais vasaros (dabar jau ir rudens) vakarais.

 

Vienintelis dalykas, kuris man nepatinka šitame leidinyje – this is vegan music užrašas ant nugarėlės. Tikiuosi, kad tai tik pokštas, kurio nesupratau.

Antlers_Mulm_-_Touring_The_Moon_Bog_cd

Pigiausiai įsigyti – čia.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *