iamamiwhoami – vienas tų kolektyvų, apie kuriuos žinoma labai mažai arba visai nieko.

Pirmiausia, ko gero, reiktų pradėti nuo jų skambesio. Tie, kam patinka Fever Ray, The Knife, Björk, Röyksopp, Goldfrapp, Robyn (ar net Lady Gaga) neabejotinai susidomės šiuo projektu. Be to, vaizdas jiems yra ne mažiau svarbus už garsą. Todėl kiekvieną (skaitmeniniu pavidalu) išleistą dainą palydi vaizdo klipas. Visuomet estetiškas, modernus ir minimalistinis (kaip Ikea baldai).

 
Naudoju „jie“, kadangi skelbiama, jog grupę sudaro šeši nariai. Centrinė figūra – dainininkė Jonna Lee.
Be jos dar yra Claes Björklund. Likusių keturių niekas nežino.

Negalėtum pasakyti, kad Jonna yra labai simpatiška (iš veido gal tik šiek tiek išvaizdesnė už Minedą). Tačiau gamta apdovanojo ją gražia figūra. Ji tai žino ir dažnai mėgsta pabrėžti vaizdo klipuose.

 
Paslaptingumo šydas suteikia grupei savotiško žavesio. Tačiau tuos fintus, kai atsiimti Švediško Grammy ateina paslaptinga moteris esame ne kartą matę. Beje, projekto vadybininkais yra britų kompanija D.E.F. Artist Management, besirūpinanti tais pačiais The Knife, Fever Ray, Röyksopp ir kitokiais švedais (ir ne tik).

Pavadinimas. Taip pat atlieka nemenką vaidmenį. Mažų mažiausiai jis – unikalus. Ką reiškia? Ko gero, kiekvienas turėtų interpretuoti savaip. Aš jį interpretuoju taip: tikriausiai neretai pasiklausiame savęs „ar esu tas, kas esu?“ (am I, who am I?); tai vat projektas teigia, kad jie ir yra tas klausimas. Matematiškai pavadinimą skaitau taip: 2 x (3+4), t.y. pirmiau sumos veiksmas, o tik paskui daugyba.

Muzikinę veiklą youtube vandenyse iamamiwhoami pradėjo vėlyvais 2009-ais. Tuomet startavo eilė vaizdo klipų keistai užvadintų skaičiais (pvz. 13.1.14.4.18.1.7.15.18.1.1110 ar 23.5.12.3.15.13.5–8.15.13.5.3383). Dešifruotojai jau spėjo išsiaiškinti užslėptas reikšmes.

Vėliau sekė BOUNTY (beje, n iki šiol laikau labiausiai vykusiu projekto kūriniu).

Nuo 2012 metų pradžios iamamiwhoami kas dvi savaites džiugina fanus naujais vaizdais (Rascal pasirodė vakar). Tokiu būdu reklamuojamas birželio 11 dieną pasirodysiantis albumas kin.
Jį sudarys 9 kūriniai:

 1. Sever (3:58)
 2. Drops (4:43)
 3. Good Worker (4:58)
 4. Play (5:15)
 5. In Due Order (3:24)
 6. Idle Talk (4:52)
 7. Rascal
 8. Tame
 9. -

Albumą bus galima įsigyti 3 formatais: skaitmena, CD+DVD, LP.

Teisingumo dėlei reikia pripažinti, kad paskutiniai klipai (pvz. In Due Order ar Idle Talk) nėra tokie įspūdingi, kaip ankstesni. Jie nebeprikausto vis labiau su kiekviena peržiūra. Ir magija, rodos, kažkur išgaravo. Tačiau be jokių abejonių kin taps vienu reikšmingiausiu šių metų įvykiu muzikos padangėje.

 

Įdomu, kaip atrodytų jų koncertas? Maždaug kaip Yaga festivalis, kuris vyksta Twin Peaks miškuose.
Labanakt.

Bangos Šviežia

5 Replies to “iamamiwhoami – tiems, kam skirta”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *