7000 žiūrovų (maždaug 85 proc. užpildomumo) Vilniaus “Siemens” arenoje. Kokie dar sporto renginiai Lietuvoje galėtų pasigirti tokiu lankomumu? Krepšinio Eurolyga? Be abejo. Bušido Hero’sai? Tikėtina. Futbolo rinktinės pasirodymai? Kartą per 2 metus. Bet vienas niuansas. Į visas šias varžybas tautiečiai renkasi palaikyti saviškių. O vakar į “Siemensą” atėjo tiesiog pasigrožėti aukštos klasės ledo rituliu, kurio pagrįstai tikėjosi iš dviejų labai pajėgių Rusijos klubų – puikiai sukomplektuoto Sankt Peterburgo SKA ir dabartinio Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) čempiono Kazanės “Ak Barso”.

Be abejo, kažkiek sporto mėgėjų aktyvumą įtakojo Dariaus Kasparaičio figūra. Tačiau daugelis žinojo, ar bent jau įtarė (lyga gana plačiai nušviečiama Lietuvoje, mačus šį sezoną nuolat transliuoja vienas iš sporto kanalų), kad Kasparas negalės žaisti dėl traumos, tačiau vis tiek atėjo. Galbūt vedami smalsumo. O gal iš tiesų – traukiami ledo ritulio greičių, azarto, kontaktinės kovos. Pats D.Kasparaitis po rungtynių buvo tiek sužavėtas žiūrovų antplūdžio, kad gana rimtai svarstė galimybę suburti KHL klubą Vilniuje. Utopija, aišku, bet kokia graži ir trokštama.


O rungtynės pavyko. Kasparas jas pamatė taip: “Prieš mačo pradžią buvau tiesiog apakęs, maniau, kad pasisekus, tribūnose bus 3-4 tūkstančiai žmonių. O čia – tiek… Sakydamas kalbą ir klausydamasis Lietuvos ir Rusijos himnų vos neapsiverkiau. Nieko, 2011 metais, jeigu sveikata leis, jau galėsiu žaisti Lietuvos rinktinėje. Arba atliksiu joje kokį kitą vaidmenį, gal treniruosiu, gal kažką. Rungtynės buvo tiesiog fantastiškos, iš Holivudo filmo. Nemėgstu žiūrėti ritulio, mėgstu žaisti, bet šiandien virtau tikru sirgaliu. Visi palaiko mano komanda, ji pralaimi 1:3, bet paskutinę sekundę lygina rezultatą, o po to laimi per baudinių seriją, stebuklas… Labai norėjau būti aikštėje, kam nors į galvą gal duoti…lietuviai mėgsta kietą žaidimą! Bet negaliu žaisti, apskritai karjerai iškilo grėsmė, važiuosiu va į Ameriką, gal ten pastatys ant kojų. Dogovorniakas? Na ką jūs! Taip susitarti neįmanoma, ar daug įvarčių matėte, įmušamų paskutinę sekundę, ir dar nuo varžovų žaidėjo. Supermačas, graži pergalė. Vilnius tapo mums fartovas miestas, ir su pasididžiavimu užėjau į drabužinę, ne gėda vyrams žiūrėti į akis. Kovo pradžioje mūsų namų arena Sankt Peterburge vėl bus užimta, manau, vėl atvažiuosime į Vilnių (panašu, kad Kasparas kalbėjo apie kovo 7 d. dvikovą su Jekaterinburgo “Avtomobilist” – red. past.). Svajoju apie KHL komandą Vilniuje. 15 mln. dolerių pakaktų, kad būtų konkurencinga. Nieko nerealaus nėra, tik reikia, kad Rusija mums padėtų. Buvo šiandien arenoje lygos vadovų, verslininkų. Visi įsitikino, kad lietuviai mėgsta ledo ritulį. Pavadinčiau komandą “Švyturys”, lietuviškas alus – pats geriausias. Kaip tik laukia dabar mūsų komandos autobuse!”

viršuje – lemiamas SKA kapitono Maksimo Sušinskio baudinys. o žemiau – visi dvikovos įvarčiai, įskaitant, to paties M.Sušiniskio žygdarbį paskutinę minutę.


Prakaitas

2 Replies to “Hokis – patrauklesnis už fulę?”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *