Kai Nostra buvo jaunas beigi perspektyvus popso mylėtojas, o pasaulio pabaiga, hieroglifais nutapyta ant vieno pastato sienos kažkokiame kaimelyje Gvatemaloje, tebuvo tik visokių fantastų fantazijų vaisius, į jo ausis kažkokiu niekam nežinomu ir nesvarbiu būdu pateko tokis kaimyninės šalies kalba raimus dėliojantis Карандаш (Karandaš) su savo Американщина. “Rimtas reikalas”, – pagalvojo Nostra, kurio išsamesnė pažintis su zagraničnu repu baigdavosi praktiškai neprasidėjusi. Ties Eminemu.

Kadangi rimtu reikalu visada riekia pasidomėti rimčiau, taip į ausis ėmė skrieti Амира, Стороны Ра, Северный Ветер, Hann ir kt. panašūs bei mažai kam žinomi vardai. Aišku, niekaip nepavyko pabėgti nuo grupės Centr su Slimu, Птаха ir, žinoma, Gufu. Būtent pastarojo albumas Город Дорог įkrito į playlistą ir iš jo išlipti nenori iki šiol. Todėl anonsas, kad į Lofte gruodžio pradžioje planuojama fiesta su Gufu pagrindiniame vaidmenyje, tapo tuo paskutiniu lašu kantrybės taurėje, po kurio Nostra įtampos nebeatlaikė ir buvo tiesiog priverstas pirmą kartą gyvenime aplankyti repo diskoteką (sorry, Snūpai Dogai, tavo koncertas Heinekene prieš meleoną metų nesiskaito).

Ačiū tiems, kurie deklaravo durų atidarymą 21 val., bet jas atvėrė kažkur 21.30. Reperiai ir jiems prijaučiantys – kantrus kolektyvas, o gruodis, žinia, ne vasaris, todėl lauke stovėti gerą pusvalandį, esant jau minusinei temperatūrai, nieko blogo. O klubui gal netgi ir naudinga, nes skaidriųjų gėrimų bare daugiau bus paimta, kad sušilti. Ar ne, organizatoriai, plec?

Pradėjo toks jaunuolis Vaiperis, na tas, kur Despotinas. Pradėjo, pasukiojo plokšteles ir pabaigė realiai nepastebėtas. Nes, greičiausiai dėl jau aukščiau paminėtos priežasties, tuo pat metu visuomenėje vyko baro apgultis.

Shpil judesio į minią atnešė. Ir tikrai neblogo. Gabaliukas Vsem salat netgi rekomenduotinas. Sugrojo ir kažką, naudodami Limp Bizkit Rollin motyvus. Sakykim, kad patiko.

“Aš sakau atikėjo vardą, jūs sakot zajabys“, – renginio vedėjas Rakas organizavo Pusho atėjimą į sceną. Pushaz – lietuviškos repo padangės zviozda, todėl vienas ant scenos nelipa. Pasijungė ir Ygą, tą kur iš Legato ir Da Manifest. Čia info mažiau išprususiems, kurie tik su vienu aukštuoju Visumoj kokibė, bet jausmas nepaliko, kad per prievartą atidirbinėjo. Sunku žvaigždėms šiais laikais.

Ironvytas Pro padirbėjo nedietskaj. Geriausias iš apšildančių vienareikšmiškai. Lingavau į taktą ir judinau kojas viso pasirodymo metu. Maladiecas.

Lilas & Innomine buvo visai nais. Ant scenos ir gitaristą pastatė, kažką parepavo, alaus atsigėrė. Tuo ir įsiminė.

Tie geresni bandė būti geresniais, bet visi jau laukė Gufo, todėl labiau džiaugėsi ne repu, o tuo, kad jie savo pasirodymą galiausiai baigė.

Lietuviško repo fiestą užbaigė dar kartą ant scenos užlipęs Yga. Duetu su šiauliečiu Broo, tuo kur ex JBC. Šiauliečiai, o niekam ne paslaptis, kad Nostra – saulės miesto atstovas, yra rimti gezai, todėl pasirodymas buvo rimtas. Net per daug. Todėl publika jau netgi puse lūpų reikalavo Gufo. Kita puse srėbė džekutį. Arba laistėsi bbž kuo iš balkono. Tikiuosi, kad šampe.

Gufo atėjimo teko laukti gal pusvalandį, kol ekrane buvo rodomi įvairūs daugiau ar mažiau matyti užuatlantės vokaliniai instrumentiniai ansambliai, o kažkokio akiniuoto veikėjo su obuoliu kalami atitinkami bytukai. Pagrindinis veikėjas į sceną neskubėjo, bet jau kai atėjo tai stogą Lofte pakėlė iškart. Bet šioje vietoje Nostra išsijungė iš veiksmo, nes pamatė “lygesnių” fotografų, kurie ir ant scenos lipo, ir su blicu Gufui į akis blyksėjo, kas realiame pasaulyje yra blogo tono ženklas, už kurį drąsiai galima būtų nusipelnyti per veidą.

Pasirodymas buvo žiauriai geras ir tikrai aukšto lygio. Publika siautėjo nesustodama, todėl tikrai ne veltui buvo pagirti vakarėlio kaltininko: “Вильнюс, заябис нас приняли!”. Neaišku, kiek nuoširdžiai pirmą kartą Lietuvoje viešėjęs ir trečiąjį solinį albumą pristatinėjęs Gufas kalbėjo, tačiau dar kartą sugrįžti į Vilnių tikrai pažadėjo.

Pažeisiu suru.lt tradiciją, nepateikdamas setlisto. Paprastai koncerto įrašų surasti internete tikimybė nebūna didelė,  tuo tarpu Gufo pasirodymą Vilniuje galite susijutubinti nesunkiai, todėl ir pasisetlistinsite visi, kam įdomu. Tru fanai buvo Lofte, todėl jiems kaip ir neaktualu.

Kaina: nuo 52 lt.

Alus: loftiškas.

Žiūrovų: per 1000.

Gražios merginos: buvo. Daugumoje rusakalbės ir nepilnametės.

Garsas: geras. Užteko ir žemų, ir lyricsai girdėjosi aiškiai ir be problemų.

Trukmė: su visais apšildančiais apie 4 valandas.

Bendrai: 8/10. vien už pusvalandį lauke už durų.

[nggallery id=567]
foto: Martynas Nostra

Bangos Koncertai

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *