El Classico nr. 159 buvo solidus. Nei daugiau, nei mažiau. Jokių 4:1 (2008 gegužė) ar 6:2 (2009 gegužė) neišvydome. Tai buvo lygi dviejų vienas kito jėgą suvokiančių sunkiasvorių kova, kurioje “Realas” pademonstravo potencialą, ties kuriuo, tiesa, dar dirbt ir dirbt, bet praleido vieną chirurginį dūrį ir pralaimėjo (įvartis – Jūsų dėmesiui).

Prieš supermačą “Barcelona” apšilo, sutraiškydama Čempionų lygoje Milano “Interą”. Ne tiek pagal rezultatą, kiek pagal dominavimo aikštėje laipsnį. Italų klubo futbolininkai buvo tiesiog statistai.

Sekmadienį “Camp Nou” šeimininkai nedominavo. Maža to, pirmoje rungtynių dalyje jie nesukūrė nė vienos pavojingos atakos! Viskas paprasta – “Realas” nepralaimėjo aikštės vidurio. Xabi Alonso dar kartą įrodė, kad 15 mln. eurų už jį – kažkokia akcijinė kaina, o Lassana Diarra dar kartą leido suprasti, kodėl “Realo” treneriai renkasi jį, o ne bendrapavardį Mahamadou ar F.Gago. Jeigu pirmą mačą po pusantro mėnesio pertraukos žaidęs C.Ronaldo būtų išnadojęs savo mirtiną progą pirmajame kėlinyje, tikriausiai, mačo baigtis būtų buvusi kitokia.

Kai vos tik pasirodęs aikštėje Z.Ibrahimovičius  antrojo kėlinio pradžioje įmušė įvartį, žaidimas pasikeitė kardinaliai. “Barca” pasijuto savo stichijoje, nes tarp varžovų baudos aikštelės ir aikštės vidurio atsivėrė neregėtos iki šiol erdvės, į kurias net žaisdami 10 prieš 11 šeimininkai labai lengvai skverbėsi.

O “Realo” bandymai išlyginti rezultatą buvo neįtikinami. Susidarė įspūdis, kad treneris M.Pellegrini kol kas nežino, kaip optimaliai išnaudoti visų savo žvaigždžių kozirius. Atakuojančių žaidėjų baigiantis mačui jis į aikštę suleido nemažai, tačiau jie nežinojo, kur bėgti, kada ir iš ko gauti perdavimą. Plius labai patikimai rungtyniavo C.Puyolis ir G.Pique. Būtent ties tuo ir reikia dirbti “Real” treneriams – komandai trūksta tarpusavio “chemijos”.

Tikriausiai, vairuodamas ir galvodamas būtent apie tai vienas brangiausių Madrido klubo vasaros pirkinių K.Benzema po mačo atsitrenkė į medį. Nenukentėjo, nors automobilio nebeatgaivins. “Realo” žaidimą – tikrai galima.