Claudio_Prc_-_Volumi_Dinamici

Prieš penkis metus Claudio PRC iššovė nuostabų debiutinį albumą Inner State dabar jau nebeveikiančiame (bet nuo to nemažiau nuostabiame) leible Prologue. Ir, atrodytų, dingo iš radaro.

Bet taip atrodo tik albumų mėgėjams. Per tą laiką Claudio išleido nemažai 12’’ blynų tiek Prologue, tiek Joachim Spieth įkurtoje Affin, tiek Reggy van OersTelemorth, tiek kitose leidyklose. Tuo pačiu metu kartu su kolega Andrea Deplano, pasivadinę The Gods Planet, spėjo išleisti net du dėmesio vertus albumus (lakoniškai užvadintus LP 1 ir LP 2) nuosavame leible TGP.

Claudio_PRC

Sausio 30 dieną po Semantica Records sparnu pasirodė antras Claudio PRC albumas Volumi Dinamici. Ir tai (kol kas) geriausias darbas, kurį man teko girdėti šiemet.

Dinaminiai tomai yra projektas įkvėptas futuristinių konceptų ir abstraktaus ekspresionizmo. Albumo pavadinimas – duoklė italų futuristui Luigi Russolo. Vienuoliką garso kompozicijų palydi tiek pat paveikslų, kuriuos nutapė pats ponaitis Porceddu.

Albumas prasideda abstrakčia Mase, kurį netrukus deformuojasi į Išsitempusį (dauguma kūrinių ablume užvadinti būdvardžiais). Claudio ir Blazej Malinowski jau yra buvę viename vinile, bet (neslėpsiu) džiugu, kad italas su lenku šįkart sukūrė kažką kartu. Jų bendra pulsacija man primena Cosmos [2007] laikų Murcof. Ir net nesu tikras, ar rasčiau geresnį komplimentą.

Vėliau reikalai išsisuka ir dūžiai per minutę gerokai išsibėgėja, kol pasiekia Nova. Čia jau galima normaliai pašokti. Besikartojantys motyvai it šamaniški ritmai panardina į tranzą. Nesistebiu, kad Claudio kviečia groti į tranzerių festivalius (beje, Luigi Tozzi neseniai patvirtintas kaip vienas iš MoDem festivalio atlikėjų).

Tačiau net ne Nova yra šio albumo brangakmenis. Iškart po jo sekantis Velato yra tai, ką išgirdęs nuskubėjau pirkti plokštelę. Lėtas, klampus ir siūbuojantis grūvas – ta atmosfera, kuria pasižymi tik italai ir kurios nesugeba pagaminti vokiečių, britų ar švedų technačiai. Ramiai ir užtikrintai, be jokių duobių ir baudų. Tai yra viena nuosekli septynių minučių kelionė (nors atrodo, kad galėtų tęstis visas 70).

Paminėtina, kad albume tarp svečių (be lenko) yra dar kažkoks Dino Sabatini. Tikriausiai irgi italas…

Beje, apie plokštelę. Tokių permatomų gražuolių yra vos 100 ir jie skirti išskirtinai kolekcionieriams (likęs tiražas juodoje plastmasėje). Tad labai raginu paskubėti. Aš savo jau laukiu pakeliui.

Bong_meets_Claudio

Paskutinį kartą kalbėjausi su Claudio beveik prieš penkis metus. Todėl dvigubai džiaugiuosi, kad bus proga vėl susitikti. Lygiai po mėnesio naujo albumo turo rėmuose Claudio PRC užsuks į Lietuvą ir sugros 3 valandų dj setą. Tai bus vienintelis jo pasirodymas Vilniuje šiemet.

T-Phase_Claudio_PRC

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *