Ba_-_Garsiai_Mastau_front

2015-ais vasario vidury Ba. pristatė debiutinį albumą Rasti / Pasiklysti, kurį vėliau (po 6 metų) aptarinėjome bare su draugeliu. Pernai panašiu metų laiku Ba. pristatė trijų gabalų Saulėsužtemimas EP. Iš pradžių šis aštuonių minučių reikalas manęs nepribloškė. Greičiausiai dėl to, kad man labiau patinka elektroninė Bą. pusė, o anie gabalai spaudėsi punk seilėmis.

Laikui bėgant EP mano ausyse užaugo, o kai du pimpalai video trilogijos užbaigimui pasirinko ekranizuoti Kūną Palikai / Atsibudai – EP buvo perkeltas į kokybiškai kitą išmatavimą.

Šiam momentui grupė (kokie pokyčiai joje bevyktų, bet šįkart ne apie juos) turi paruošusi naują EP.

Ba_-_Garsiai_Mastau_svilpukai

Garsiai mąstau EP prasideda Auka. Ir čia daugiau nėra ką pridurti. Tiesiog #bomBa. Gabalas lengvai patenka į mano geriausių pernykščių top trejetuką lietuvių tarpe.

Pamenu, kai pirmą kartą išgirdęs dainą stebėjausi: „Nu bliamba, kas čia per lyricsai „aš rūkau“? Rado kuo girtis…“. Iki šiol pačiam juokinga prisiminus.

Toliau seka Sapne /patalpoje. Dar koncertą Lofte metu pasijautė šio gabalo potencialas. Tas semplas pradžioje – grojamas į priekį ir atgal – yra kažkas naujo Ba. veikloje. Ir kartu tai ta pati elektronika, kurios pasiilgau EP apie saulę. Todėl slapčia laikiau fakus, kad studijinė versija nesupistų skambesio.

Ir nesupiso.

Tokio džiaugsmo ir euforijos besiklausant naujos Ba. dainos nepatyriau nuo Sugebėt pasikeist laikų. Po 50 sekundžių minėto semplo varinėjimo pirmyn-atgal, ties žodžiu „sumaištis“ įstoja toks badass bosas, kurio užpavydėtų… (įrašykit mėgstamos grupės pavadinimą). Ir aš jau skubu ieškoti „kur ten tas pre-order linkas buvo?“.

Labai gerai, kad ano semplo neišjungė ir posmo metu. O antram posme dar prijungė antrą skanų garselį su aidais. Ir dar tie permušimai su pauzėmis… Trumpiau – ne gabalas, o monstras.

Na, ir žodžiai. Jei iki šiol daugelis lygino Beną su Andriumi Mamontovu (atseit pirmasis eina antrojo pėdomis, dainuoja bendratimis ir panašiai), tai čia Benas parodė, koks yra skirtumai tarp judviejų.

moteris
guli nuoga
bijo, kad kas išpis

Įsivaizduojat tokius žodžius bet kurioje iš albumo Kai perplauksi upę [1995] dainų?
Aš irgi ne.

Ir svarbiausia, kad jie nėra šiaip sau, dėl pasimaivymo. Čia viskas nuoseklu ir darnu: trippy lyricsai, fakai plakatuose ir #bapizda soc.tinkluose. Mergaitės fenais džiovina apatinius, berniukai pavydi, Vaiperis skaičiuoja pinigus.
Tikiuosi, kad ateityje Beno dainose bus dar daugiau sexo ir haliucinacijų (o turint omeny jo amžių – tai labai tikėtina).

Vaikai2 iš esmės pastatytas ant aštuonių gitaros natų ir keturių rifų. Savotiškas post-apokaliptinis medliakas. Trip-hop’inis ritmas tik prideda žavesio. Po pirmų dviejų bombų šis numeris joms neprilygsta, bet plokštelėje yra savo vietoje. O prisiminus, kaip publika traukia Į mane, nesunku prognozuoti, kad tai bus dar vienas favoritas gyvų pasirodymų metu.

Galiausiai – vinilo B-pusę, kuri iš tikrųjų yra A-pusė (smart move), atidaro L2. Tai iš anksčiau žinoma daina, kuri dar niekur jokiu formatu nebuvo išleista (vėl gi pagyrimai vadybai už kantrybę).

Bonusas: Kūną Palikai / Atsibudai ir Saulėsužtemimas.

 

Rezultatas – vienas geriausių (jei ne pats geriausias) lietuviškas EP išleistas vinilo formatu.
Plokštelės pristatymas – vasario 25 dieną Knygų mugėje.

Ba_-_Garsiai_Mastau_back

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *