26 suru

VIZUΛLINIΛI SRΛUTΛI – blogo skiltis, kurioje post-žurnalas Sha:▽:Ah apžvelgia labiausiai dėmesio vertus hypnagogic pop, chillwave, underground hip-hop, indie r’n’b, beats ir post-punk video klipus.

Kanadiečių Trust albumas Joyland yra tvirtas lyderis tapti geriausiu metų albumu ir horizonte bent kol kas nesimato pretendentų jį nurungti. Ir labai džiugu, kad projektas pagaliau pristatė vieno stipriausių albumo kūrinių verta klipą. Išties, kosminiu greičiu plaukiantys sapnų peizažai ir neoninės erdvės puikiai dera prie organiškai sudėliotų sintetinių kūrinio garsų.

 

Keluar yra gegužę Creeper Ball vakarėlyje koncertuosiančių Schwefelgelb nario Sid Lamar ir vokalistės Alison Lewis bendras projektas. Naujajame kolaboracijos klipe yra kūrybiškai pasitelkiama gamtos stichija, siekiant perteikti sintetinius ir labai stiprius kūrinio garsus.

 

Su Čilės režisieriumi Diego Barrera palaikome šiltus santykius nuo pat jo debiuto su witch-house krikštatėviais Mater Suspiria Vision. Džiugu, kad menininkas pats susisiekia ir noriai dalinasi savo darbais. Naujausias iš jų yra kolaboracija su amerikiečių weird-pop projektu Xiu Xiu. Kaip teigė pats režisierius, šiame darbe jis norėjau pavaizduoti apeiginę kelionę nuo vyriškumo į moteriškumą.

 

Amerikietis King Dude, dar žinomas kaip drabužių brando Actual Pain ir įrašų kompanijos Not Just Religious Music vadovas, muzikinę karjerą pradėjo nuo gan lengvų baladžių, bet viskas su laiku peraugo į brutalų dark folk. O būsimajame albumo, kaip teigia atlikėjas, buvo stengiamasis sukurti kiek įmanoma žiauresnę muziką. Pirmasis BDSM elementais pripildytas pastarojo darbo klipas įrodo, kad tai nebuvo vien tik tušti žodžiai.

 

Prancūzų šešetukas La Femme 2010-tais išleidęs vos kelis kūrinius trim metam nėrė į nežinomybę. Tačiau jau 2013-tųjų pabaigoje pasiekė žinios apie planuojamą debiutinį albumą Psycho Tropical Berlin, kurio pavadinimas labai tiksliai atspindi kraut rock ir cold-wave įkvėptą grupės muziką. Prieš iškeliaujant reklamuoti naująjį albumą muzikiniame ture, La Femme pristatė film noir estetikos įkvėptą klipą Packshot.

 

Vizualiai suderinti brutalumą ir grožį gali ne kiekvienas režisierius, tačiau būtent tokią dovaną švedas Mattias Johansson įteikė savo tautiečiams, kylančiai post-punk grupei Holograms. Septynių minučių juodai-baltas epas Lay Us Down yra pripildytas šiaurietišku šaltumu ir egzistenciniu simbolizmu.

 

Paslaptingasis rytų Londono menininkas Dave I.D. pristatė ne ką mažiau intriguojantį klipą kūriniui AWIDK. Nors kai kurie vizualiniai sprendimai atrodo labai keistai, bet blanki ir dūmais prisotinta atmosfera puikiai tinka prie žemų kūrinio dažnių.

 

Panašu, kad Gary Numan šiuo metu išgyveną tam tikrą karjeros renesansą. Atlikėją genijumi bei įkvėpėju vadina ne tik Trent Raznor, bet ir Prince su Kanye West. Negana to, praeitais metais išleistas albumas Splinter (Songs from a Broken Mind) po trisdešimties metų pertraukos Gary Numanui užtarnavo vieną Anglijos albumų TOP 20. Klipas tamsiam ir sunkokam albumo singlui I Am Dust buvo nufilmuotas žemos kokybės Hi-8 kamerom, kas kūriniui suteikė papildomo grubumo ir energijos.

 

Prieš pat pasirodymą Vilniuje praeitą savaitę NATTEN į dienos šviesai pristatė paskutinį savo klipą Helvetet, premjeros garbė buvo suteikta ne kam kitaip, o Vice muzkos rubrikai Noisey. Tad visai džiugu, kad taip kylantys atlikėjai jaučia tiek daug sentimentų Lietuvos publikai.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *